Sklep internetowy przygotowany przez WordPress
2 lutego, 2021
Certyfikat kwalifikowany Toruń
3 lutego, 2021

Każdy z nas z zazdrością zerkał na śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że piękny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o wygląd swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w odpowiedniej formie. Na kolor naszego uzębienia w dużej mierze wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Nie podoba ci się kształt twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna proponuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, dentysta wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju próbą, którą możemy ponosić. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po perfekcyjne zęby jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, skomponowane  skomponowane z różnych składników. Ich koszt to od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- recepta na białe zęby

Wysoki poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o idealnie białych zębach. Istnieje sporo sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Oto najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przez światło lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Ceny wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym sposobem na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie zalecane jest osobom palącym. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

Stomatolog Bydgoszcz