Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozrostu technik i technologii używanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które usuwają przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie stworzono możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w roli przygotowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku wybiera zabieg wszczepienia implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant musi połączyć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, kiedy dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów lampą w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a do tego pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania klinice stomatologicznej jest całkiem wygodny oraz nie zabiera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez trudu regulować moc światła oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do umieszczenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami można schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń