Ozonowanie pomieszczeń, wody i żywności
4 sierpnia, 2016
Pompy ciepła Toruń - Pompy ciepła ceny - Pompy ciepła serwis i montaż
Pompy ciepła – ciepło wprost od naszej planety
24 sierpnia, 2016

Stosowane w produkcji technologie zmieniają się bardzo często. Rozwój profesjonalnych maszyn przyczynił się do wzrostu możliwości wielu lokalnych przedsiębiorstw produkując większe zyski. Dzisiaj ogromna liczba przedsiębiorców nie wyobraża sobie przemysłu bez innowacyjnych technologii. Kompletne zautomatyzowanie zakładów produkcyjnych sprawia, że wszystkie procesy wykonywane są w szybszym tempie z dokładną kontrolą jakości. Najtrudniejsze z czynności wykonują maszyny, które funkcjonują z znacznie większą skutecznością niż nie jeden pracownik. Przez to zmniejsza się niebezpieczeństwo wypadków przy pracy i wystąpienia chorób związanych z zawodem

Produkowane dzisiaj przez światowych liderów maszyny pakujące to zaawansowane urządzenia, których celem jest zwiększenie potencjału procesów wytwórczych. Najważniejsi producenci maszyn do pakowania ściśle współpracują z dużymi zakładami produkcyjnymi, wnikliwie analizując konkretne elementy produkcji, co sprawia, że wytwarzane przez nich maszyny realizują wszelakie potrzeby masowych zakładów spożywczych, chemicznych, czy kosmetycznych. Dzisiaj każde przedsiębiorstwo ma okazję do wybudowania własnej linii rozlewniczej, korespondującej do charakteru pracy. Maszyny pakujące produkowane przez producentów takich jak CFT, COSMOPACK, ZALKIN,PE LABELLERS,czy FT SYSTEM , cechują się wygodną obsługą oraz stabilną eksploatacją. Urządzenia te powstają nie tylko pod kątem maksymalizacji wydajności fabryk ale również w trosce o zdrowie osób zatrudnionych jak i bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Odkryjcie najciekawsze z nich.

Nowoczesne etykieciarki

Etykieciarki budowane przez firmę PE LABELLERS to wysoce nowoczesne urządzenia o nietypowych możliwościach. PE LABELLERS, jako lider w dziedzinie maszyn etykietujących, zadbał o synchronizację urządzeń z wymogami technologicznymi masowych zakładów produkcyjnych. Etykieciarki pracują bowiem z skutecznością w granicach do nawet 72 000 pojemników na godzinę, co zdecydowanie podwyższa możliwości produkcyjne. Urządzenia te ozdabiają pojemniki z zastosowaniem zimnego kleju, kleju topliwego, etykiet samoprzylepnych, kleju termokurczliwego, jak i bez klejowej metody aplikacji ADHESLEEVE, która jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Aplikatory etykiet firmy PE LABELLERS zostały zaopatrzone w nowatorskie rozwiązania, które gwarantują solidność maszyn i komfort użytkowania. Prace powiązane z pielęgnacją etykieciarek zostały obniżone do minimum, przez zastosowanie automatycznego systemy smarowania. Poszczególna maszyna jest w stanie obsługiwać kilka technik etykietowania, co powoduje, że perfekcyjnie działa się w wielobranżowych przedsiębiorstwach. Każda z etykieciarek wyposażona jest również w samosterujący orientator pojemników dzięki czemu jest w stanie zdobić pojemniki o zróżnicowanym rozmiarze i kształcie. Ponadto serwomotory i silniki krokowe w całości nadzorują ruch obrotowy platform. Maszyna działa perfekcyjnie, produkując dochody dla całego przedsiębiorstwa.

Jedną z rekomendowanych przez nas maszyn etykietujących, jest etykieciarka rotacyjna model Rollmatic 810 – 15- CR 2-3-425. Ta etykieciarka przykleja etykiety OPP z rolki stosując w tym procesie klej termotopliwy. Najważniejszym komponentem maszyny jest narzędzie poprawiające folię, które reguluje wszelakie pionowe przesunięcie etykiety. Ta funkcja umożliwia estetyczne wykończenie każdego pojemnika. Aplikator etykiet zaopatrzony jest także w układ tnący, składający się z pojedynczego lub dwóch sztywnych noży rotacyjnych. Struktura maszyny daje możliwość użycia rożnych typów kleju hot melt co powoduje, że jest nadzwyczaj uniwersalnym urządzeniem, które z łatwością się konserwuje.

Nalewarki dla producentów wód i napojów

Nalewarki pełnią bardzo ważną funkcję w całkowitej linii rozlewniczej. Jak nie najistotniejszą. Duża liczba producentów (takich jak CFT) zwraca szczególną uwagę do funkcjonalności maszyn. Pośród najpowszechniejszych nalewarek, na specjalne uznanie zasługują nalewarki grawitacyjne oraz nalewarki izobaryczne. Maszyny te zapewniają nalew do butelek plastikowych, jak również szklanych, jak i do metalowych puszek i słoików. Nalewarki funkcjonują z wydajnością od 3 000 do 90 000 opakowań na godzinę w zależności od określonego rodzaju.

Maszyny rozlewnicze, takie jak nalewarki jak i dozownice nierzadko są wyposażeniem kompleksowych monobloków. Ponadto monobloki złożone są również z takich urządzeń jak płuczki jak i zamykarki, przez co są w stanie poprowadzić proces nalewu od początku do końca. Trójblok MASTER CAN TRONIC to inteligentna maszyna przeznaczona do rozlewu napojów gazowanych i niegazowanych w wszelkiego typu puszki. Zaopatrzony został w innowacyjne zawory, które ograniczają natlenienie się gotowego produktu. Sposób pracy trójbloku umożliwia całkowitą penetrację zaworu rozlewającego w głąb pojemnika, poprzez co rozdzielany produkt jest pozbawiony wszelkich bakterii.

Inną maszyną rozlewniczą wykorzystywaną współcześnie przez ogromną liczbę producentów przetworów warzywnych i owocowych jest dozownica tłokowa. Z łatwością dawkuje takie przetwory jak sosy lub marmolady przynosząc maksimum bezpieczeństwa jak i ochrony jakości. Dozownice mogą dawkować przetwory o różnej konsystencji i temperaturze ( na ciepło i na zimno). Są maszynami o dużej uniwersalności i jeszcze większej efektywności. Firma CFT, jako jeden z renomowanych producentów dozownic oferuje także takie urządzenia jak dozownice teleskopowe, dozownice kieszeniowe, dozownice grawitacyjne, a także dozownice próżniowe.

Zaciekawienie innowacyjnymi maszynami rozlewniczymi kwitnie. Dziś w Polsce sporo zakładów używa urządzeń usprawniających produkcję. Warto jest wspomnieć że maszyny rozlewnicze zapewniają wysokie standardy bezpieczeństwa procesów, co odzwierciedla następnie jakość dostarczanych przez Państwa produktów.

Jako partner takich firm jak PE LABELLERS i CFT reklamujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie całych linii rozlewniczych. Możemy zaopatrzyć jakikolwiek zakład produkcyjny w konieczne maszyny do pakowania i nalewania. Dbamy o wspanialszą przyszłość ogromnej liczby polskich przedsiębiorstw.

Niezbędne informacje o nas i o naszej ofercie odnajdą Państwo na naszej stronie www: maszyny rozlewnicze.