Zamrażanie rur Warszawa - Usługi hydrauliczne Warszawa - Usługi gazowe Warszawa - Hydraulik Warszawa
Na czym polega zamrażanie rur?
7 października, 2016
Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo
Darmowa telewizja – nowoczesne usługi w Twoim telefonie
11 października, 2016

Gra lat 90. wciąż fascynuje

Tibia to gra komputerowa, w której spotykają się codziennie internauci z najróżniejszych krajów. Biorąc pod uwagę jej najważniejsze cechy, kwalifikuje się ją jako rozrywkę MMORPG: Massively-Multiplayer Online Role Playing Game bądź „replaying on-line”. Na świat przyszła za sprawą czterech komputerowców z Niemiec, którzy stworzyli ją w ramach eksperymentu. Pierwszy raz na rynku pojawiła się w 1997 roku. Od momentu udostępnienia upłynęły tylko trzy dni, żeby przyłączyła się do niej pierwsza osoba on-line. Od końca lat 90 – tych płaszczyzna wizualna w grze kompletnie nie została przetworzona. Do tej pory oscyluje w obrębie grafik oldschool’owych, czyli bazuje na bitmapach zrealizowanych w grafice 2D. I być może ten dokładnie „drobiazg” oddziałuje na regularnie rosnące pragnienie zgłębianiem magicznych krain w lokalizowaniu skarbów. Omawiana gra polega przede wszystkim na kształtowaniu przewodnich cech a także umiejętności postaci, która została stworzona przez gracza. Czyha on na rozliczne potwory, przechowuje różne rzeczy po straconych przez siebie napastnikach a także sprzedaje je Za wykonanie dokładnych zadań przeznaczane są gratyfikacje. Eksploatatorzy mogą komunikować się z pozostałymi graczami na parę sposobów: dyskutując bezpośrednio, robiąc kolektywnie ekspedycje bojowe, rozkręcając relacje kupieckie i należąc do gildii.

Tibialyzer – i wszystko staje się prostsze

Ostatnio w sieci został upubliczniony wyjątkowy program do ulepszenia gry w Tibię – Tibialyzer. Jest on w pełni autonomiczny. Jak działa? Otóż jego zasadniczym działaniem jest skanowanie dziennika serwera i wiadomości z czatu Tibia w momencie, gdy eksploatator jest zaabsorbowany rozrywką. Informuje go o tym, który naprawdę otrzyma łup, jakie poniósł obrażenia i jakie nabył doświadczenie. Jest to szczególnie pożądane w momencie, gdy internauta chce dokładnie wiedzieć jakich doświadczył szkód w przeciwstawieniu do innych graczy albo czy zostały upuszczone niezmiernie rzadkie przedmioty. Tibialyzer posiada dostęp na przykład do baz informacji statystycznych NPC, wiedzy na temat stworzeń i artefaktów (zwłaszcza ich kropli i tego, gdzie najkorzystniej jest się ich pozbyć.) Co ważne – gracz nie jest zmuszony do opuszczenia Tibii, aby dysponować takimi danymi. Tybialyzer emituje je wszystkie przy użyciu charakterystycznych nakładek. Dobrze jest, gdy gracz posiada nowoczesny monitor, gdyż wówczas gra nie zostanie przez nie powstrzymana. Jeśli ekran jest trochę starszy, to skutecznym wyjściem jest zmiana ich ustawienia. Niekwestionowaną zaletą programu upraszczającego zabawę jest nie wywoływanie przez niego lagów, słowem przeciągania czasu między decyzjami gracza a rzeczywistą odpowiedzią gry. Dzięki przedstawionym nakładkom można w czytelny sposób ujawnić ilość stworzeń, które gracz wyeliminował oraz ilość łupów, które można wywęszyć. Wszystkie te informacje są regularnie odświeżane, zaś polowanie na łupy gracz może wyświetlić w dowolnej chwili. Nie trzeba badać każdego jednostkowego łupu, gdyż program zorganizuje to za internautę. W sytuacji, kiedy czyha on z innymi graczami, może również sprawdzić, jakich strat doznał każdy uczestnik grupy. Żeby pobrać taki program wystarczy: 1) wpisać w wyszukiwarkę słowa : Tibialyzer download lub 2) wejść na stronę TibiaLyzer.eu oraz kliknąć zakładkę „download”.

Rzetelne informatory do Tibii w Internecie

W sieci można wypatrzyć szereg stron z przewodnikami zarówno dla osób zaczynających swoją wędrówkę z grą Tibia, jak i dla tych już bardziej wprawnych. Przykładowo wpisując w jakąkolwiek wyszukiwarkę słowa „tibialyzer guide”, „tibialyzer reddit” albo „Tibia informator” ujawnią się te strony, na których gracze z mniejszym bądź wspanialszym doświadczeniem ilustrują, w jaki sposób uchodzić z życiem z niektórych rozgrywek w rozmaitych sytuacjach. Głównie chodzi o wiedzę na temat: zakładania konta, wariacji wyglądu postaci, typów stworzeń, rynsztunku, hp, many, modeli łączności z innymi internautami, gildii itp. Popularne są również strony odpowiadające na bardzo szczegółowe zapytania internautów jak: ”Jak osiągnąć 100 level w Tibii?”, „W jaki sposób zostać pr0 w Tibii?”, „Jak maksymalnie spożytkować Knight’a?”. Takich informacji jest szczególnie dużo, zatem należy wziąć pod uwagę poziom zaawansowania w rozgrywce. Zwykle internauci nie skupiają się na skromnych opisach, które do niczego nie prowadzą, lecz starannie przedstawiają np. kluczowe cechy broni, uzbrojenia, metod off-line oraz potworów. Tibialyzer guide można podzielić w zależności od typu wybranej istoty na: przewodniki dla knighta, paladyna, druida i sorca. Optymalnym sposobem jest odtwarzanie poradników w postaci filmów, np. na youtube. Użytkownicy wyraźnie demonstrują odbiorcom, w jaki sposób uskutecznić konkretne przedsięwzięcia. Prosto interpretują summa summarum każdy swój ruch, np.: pokazują jak ściągnąć grę oraz program Tibilyzer, jak radzić sobie z powszechnymi przeciwnościami, wtajemniczają widzów we wszystkie funkcje, z jakich można korzystać podczas walki on-line i off-line oraz chętnie dzielą się innymi doświadczeniami. Oczywiście bez zdradzania tajemnicy swojego dorobku.

Szczegółowe informacja można uzyskać tutaj TibiaLyzer Download