Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do owijarek – nowoczesne technologie dla polskich rolników
26 sierpnia, 2016

Niewielkie rzeczy wywołują zazwyczaj spore zmiany. Z pozoru dziwne pomysły ulepszają rzeczywistość. Zobaczmy jak niewielki kamień rzucony na tafle wody jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze interesowało to co nie poznane. Dzięki nim mamy szansę dziś korzystać z ogromnej liczby korzystnych wynalazków, które są znakami ich pokolenia. Tak właściwie wszystko zapoczątkowało się od najprostszych rozwiązań. Pomyśl sobie, że spędzasz dużą część swojego życia w mroźnej i ciemnej grocie. Obserwujesz rzeczywistość i zauważasz jak pewna błyskawica rozpala wielki ogień. Wówczas zaczynasz uświadamiać sobie, że ogień jest Tobie niezastąpiony. Najprawdopodobniej w taki sposób przed wieloma laty jedna osoba zawładnęła ogniem. Ów tajemniczy śmiałek prawdopodobnie nie był świadomy jak wpłynął na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła oraz oczywiście światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się poszukiwania.. Tomasz Edison zawarł światło w małej, szklanej kulce, którą dziś określamy żarówką. Przez sporo lat była ona nierozerwalnym składnikiem wyposażenia naszych domów. Jej popularność została jednak zagłuszona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED uruchomiła przed nami szerokie możliwości. Natychmiast zaczęły powstawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i samochodach. Użyciem żarówek LED zaciekawili się także producenci telebimów Obecnie bandy led, erkany led czy telebimy wprowadziły rozrywkę i marketing na całkiem nowy poziom. Właściwie jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła oświetlenia. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – obraz i dźwięk w najwyższym standardzie

Ekrany LED są powszechnie używane w trakcie zbiorowych imprez muzycznych, a także w gwarnych centrach handlowych. Ich celem jest przedstawianie obrazu i reklam o znakomitej rozdzielczości przez całą dobę. Z takiego względu przy zakupie danego modelu wyświetlacza powinno się zwracać uwagę na parametr luminancji. Pokazuje on moc świetlną urządzenia. Stąd też dla ekranów zewnętrznych wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam zazwyczaj dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została opracowana najwcześniej. Jednakże dzięki dużej skuteczności ciągle jest używana w budowie układów scalonych wielu maszyn. Ten typ diody LED dostarcza zwykle od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle atrakcyjnym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma kształt smukłego chipu, który dzięki nie dużym rozmiarom może być stosowany dosłownie wszędzie – w taśmach ledowych, jak i w ekranach LED. Żarówki typu SMD mają znaczną przewagę nad innymi żarówkami, ponieważ są w stanie wydzielać światło w konfiguracji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obrębie jednego urządzenia, co spowodowało, że są ochoczo stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, aby kompletnie wykonywały swoje zadanie powinny być zaopatrzone w stosowne zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami. Korzystnie jest także zaopatrzyć ekran w dodatkową warstwę ochronną przed kurzem. Współczynnikiem, który prezentuje nam stopień zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Przeważnie mamy szansę znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby wspomnieć jeszcze, że ekrany LED produkowane są w dwóch typach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego względu warto jest dopytać sprzedającego o konkretne informacje na ten temat.

Bandy LED – nowy wymiar sportu

Uczestnicząc w widowiskach sportowych pewnie często myśleliście o tym jak funkcjonują ekrany zamontowane wokół boiska. Są to bandy LED, które przez wzgląd na wysoki poziom zabezpieczeń i wysoką odporność na zniszczenia, mogą być używane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED dostarczane są w dwóch modelach – wewnętrznym i zewnętrznym. Cechują je podobne parametry ekranów i funkcje, takie jak pokazywanie reklam sponsorów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych stosuje się zazwyczaj plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co pozwoli odbiorcom zaobserwować obraz o dużej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne mają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają także o ich błyskawiczny montaż, stąd też w konstrukcji band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są także zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Niezwykle ważne jest też, aby nad wyświetlaczem zamontować gumowy daszek, który ochroni zawodników przed dolegliwościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Obecnie ekrany LED, jak i bandy LED możemy zakupić w niezwykle przystępnych cenach. Modułowa konstrukcja tych urządzeń umożliwia nam wybudowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet obojętnie jakim kształcie. Jeżeli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń diodowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci technologii LED przeważnie oferują swoim Odbiorcom znakomite rozwiązania w nadzwyczaj innowacyjnym wydaniu. Z nimi możecie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o znacznej jakości wyświetlacza i przydatnych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które poszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę doskonałej wydajności. Wstąpcie na ich witrynę i dowiedźcie się więcej: bandy LED.