Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości?
22 października, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
26 października, 2016

Moje Drogie, wiem, że każda z Wam myśli o ładnym i zadbanym ciele. Czytając czasopisma zwracamy uwagę ślicznie opalone modelki, o zgrabnej sylwetce i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z pierwszych stron gazet prezentują się tak na co dzień. O ich urodę dba profesjonalny sztab osób zakrywających ich mankamenty. W erze komputerów nie można obejść się także bez cyfrowych przeróbek fotografii, a więc często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby czuć się dobrze we własnej skórze powinnyście zacząć od niewielkich zmian w swoim życiu. Racjonalne odżywianie i pół godzinny trening po południu (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Szczęśliwie, że zabiegi ułatwiają nam osiągnięcie rezultatów rodem z popularnych, kobiecych czasopism. Jednym z nich jest depilacja laserowa, dzięki której szybko pozbędziecie się nadmiernego owłosienia. Jeżeli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania w temacie trwałej depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Skądże, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeżeli w czasie trwania depilacji odczuwałaś dyskomfort, oznacza to, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub kosmetyczki dokonujące zabiegu nie były dobrze przeszkolone. Laser używany w depilacji powinien być precyzyjnie ustawiony pod względem kolorytu skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa, a tak naprawdę epilacja laserowa to zabieg opiera się na uszkodzeniu macierzy włosa. Wiązka lasera przenika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. W taki sposób włos traci wartości odżywcze, przez co nie regeneruje się, co w efekcie przyczynia się do jego całkowitej utraty. I to raz na zawsze.

Czemu tak ważne jest przystąpienie do kilku sesji depilacji laserowej?

Trwała redukcja owłosienia następuje dopiero po kilku sesjach. Najczęściej wykonuje się 5 powtarzających się po sobie zabiegów. Jest to spowodowane cyklem wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Bezproblemowo depiluje się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też następujące po sobie zabiegi powtarza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę anagenu.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Z zabiegu epilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, chorujące na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zrezygnować z korzystania z solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także korzystanie z substancji z retinolem, leczenie antybiotykami, picie napojów ziołowych (w szczególności dziurawca i nagietka) i picie herbat wyszczuplających. Dodam również, że na wiązkę laserową nie reagują włosy o niskiej zawartości melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów odradza się zabiegi depilacji laserowej.

Przygotowanie do zabiegu epilacji

Możesz być pewna, że w profesjonalnych gabinetach świadczących zabiegi kosmetyczne pracownicy poinformują Cię o najważniejszych kwestiach, aczkolwiek zawsze dobrze jest się przygotować zawczasu. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć całe ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych preparatów i balsamów nawilżających. Skóra nie może być niczym natłuszczona, gdyż może to zminimalizować efekty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich kremów i napojów zawierających związki fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przez poszanowanie tych podstawowych zasad, szybciej osiągniesz upragnione efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa zapewnia całkowite usunięcie włosów. Oznacza to, że po zakończeniu sesji zabiegów na danej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie wywołuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć wysokiej jakości efekt bez zaczerwienienia skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi estetyki, takie jak depilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale zapewniają nam pozytywne samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to również spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone korzystać z maszynki do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na nasz gabinet, oferujący udoskonaloną metodę depilacji laserem. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje zaskakujące efekty nawet po kilku zabiegach. Więcej informacji o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.