Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Kosmetyki z aloesem
25 października, 2019

Mezoterapia – zabieg medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są realnym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co na pewno przyniesie najlepsze skutki. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem powszechnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tego zabiegu leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wstrzykiwane składniki redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w obrębie tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i jest oparta na uaktywniania kolagenu i elastyny. Jakiś czas po zabiegu cera niestety nie jest zachęcająca i zdrowo, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc zobaczyć niezwykłe efekty poprawy kondycji skóry.

Wyróżniamy dwie metody w podawaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu odpowiedniego pistoletu lub manualnie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych dawek specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie elementy jak kwas hiauluronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. Są one dostarczane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca chore. Zabieg pomimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i łagodny. Zadaniem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli seria zabiegów, należy więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest uzależnione wyjściowego stanu skóry, typu dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, później dla podtrzymania efektów przeprowadza się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie można spodziewać się po mezoterapii twarzy? Na pewno jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długi czas. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zapobiega powstawaniu nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo skomplikowanym procesem, na który składają się trzy części. Przytrafiają się przypadki, kiedy porost włosów zostaje wstrzymany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Nachodzi również pytanie, w którym momencie wypadanie jest normalne, a w którym momencie należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie znajdziemy na to prostej. W teorii utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest rzeczą zwykłą, a więc kuracje stanu włosów, należy zacząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Metodyki leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po kurację laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wygląd na bardzo złożony, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie preparatu znieczulającego zależnie czy osoba, tego potrzebuje. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są lekko wyczuwalne, jednak pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg niesympatyczny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia lekarz kosmetolog na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.