Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Kostka brukowa – układanie, producenci, charakterystyka
17 marca, 2017
Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Wszystko o rozwodach – koszty, argument przemocy, alimenty
20 marca, 2017

Nowoczesne sposoby usuwania nadmiernego owłosienia

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, kosmetyki opóźniające wyrastanie włosów, depilacja ksenonowa – to przypuszczalnie najtańsze zwyczaje redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Z całą pewnością sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, aczkolwiek po owym czasie czynność powinno się powtórzyć. I to istotnie jest zasadniczy motyw wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. Nie jest to koncept nowy, bo dopiero co dużo osób umawiało się na kurację z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowszym oraz najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Naukowcy, którzy stworzyli, a zaraz potem wprowadzili do obiegu oba lasery medyczne, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie rozwiązanie pozwoliło na wzmocnienie skuteczności zabiegu, skrócenie czasu jego przeprowadzania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i mamy szansę ją z dobrym skutkiem używać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo delikatnej bądź opalonej. Mają szansę z niego skorzystać osoby, które posiadają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na kosmetyki do depilacji albo posiadają słabe naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zyskał mnóstwo prestiżowych nagród. Co istotne, absolutnie nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Statystycznie trzeba od 3 do 5 sesji, by zupełnie usunąć wszelkie włoski. Jeżeli wyselekcjonujemy parę partii, przykładowo brzuch oraz stopy równocześnie, to kosmetyczka potrafi to przeprowadzić w trakcie jednorazowej konsultacji. Tak naprawdę liczba zabiegów zależy od rodzaju owłosienia oraz momentu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włosy najbardziej widoczne, najciemniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Nie wszystkie najzwyczajniej w świecie wschodzą jednocześnie, z tego względu laser usuwa orientacyjnie 30 % owłosienia po jednej wizycie.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście gwarantuje dobre efekty?

Bez wątpienia są one o wiele lepsze niż w przypadku depilacji standardowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w czasie życia potrafią uwidocznić się jedynie indywidualne włosy (np. w wyniku w okresie przekwitania). Panie, jakie zdecydowały się na owy zabieg oraz wydają swoje wypowiedzi na forach w 99% są szczęśliwe z rezultatów. Zwłaszcza, iż jest to idealna technika na wrastające włoski. A konkretnie? Szkodliwym rezultatem nieuważnych depilacji lub zwyczajnie podatności są nieduże ranki na skórze, rozognione grudki bądź krosteczki. Mogą także uwidocznić się stany zapalne, a wówczas konsultacja u medyka jest niekiedy konieczna. Włosy nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna zbierać się ropa, a wtedy powstają blizny. Depilacja laserowa jest jedyną propozycją, by poradzić sobie z tym problemem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest wykonanie obserwacji włosów oraz przystosowanie intensywności wiązki świetlnej. Lasery starszego typu nie posiadają takiej możliwości, dlatego przed wizytą trzeba ustalić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Nowoczesny czytnik kontroluje wiele paramentów za jednym razem, m.in. kolor oraz gęstość włosów. W ogóle nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie sprawiało ból albo wystąpią oparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy plus trzeba uznać wygospodarowany czas, gdyż nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało tak, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie musimy także skupywać dodatkowych golarek, inwestować w markowe urządzenia do domu, męczyć się z nagrzewaniem wosku oraz bólem. Klientki wybierają epilację ze względów całkowicie funkcjonalnych. Mają szansę nieskrępowanie wyruszyć na plażę w stroju kąpielowym, nie muszą wstydzić się rzadkich wystających włosków ani krostek. Można cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Niewątpliwym walorem dla Pań depilujących okolice intymne jest opcja znieczulenia tego szczególnie czułego miejsca. Chłodzący żel ogranicza intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów dostarczanych przez laser. Do kolejnych zalet trzeba doliczyć brak komplikacji po zabiegu (dobrze jest jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest najczęściej niesamowicie drogie, zatem warto obejrzeć miejscowe propozycje oraz zweryfikować czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

W trakcie trzeciej zabiegu laserem medycznym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od około 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus możemy zniszczyć włosy chociażby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku pojawił się laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było minimalizować nadmierne owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery warianty laserów, stosowanych obecnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja, kliknij w link i przeczytaj najczęstsze pytania.