Chirurgia stomatologiczna Toruń - stomatologia estetyczna
Chirurgia twarzowo szczękowa – zabiegi w klinice stomatologii estetycznej
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
2 września, 2020

Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale i na naszą wydajność. Wysoka jakość powietrza oraz komfortowa temperatura, stanowią podstawę naszej wygody oraz pozytywnie wpływają na zwiększoną motywację oraz chęć działania. Aby zapewnić sobie korzystne warunki zwykle rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę wewnątrz mieszkania zapewniając nam komfort w czasie lata. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze sprawdza się system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zachowanie korzystnej temperatury wewnątrz pomieszczeń szczególnie latem, kiedy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na ustawienie idealnej temperatury we wnętrzu mieszkania, zapewniając chłód oraz komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach z reguły stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma na celu oziębianie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w trakcie lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to co prawda zimowego ogrzewania oraz pozostałych systemów grzewczych, jednak nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę wewnątrz ma wpływ wiele różnych okoliczności, a koszty chłodzenia i ogrzewania domów pochodzą ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja wynosi powietrze ciepłe oraz zbiera z zewnątrz zimne. Do regulacji temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze należy ocieplić, na co pobierana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Co więcej rekuperator ma filtry, które chronią jego wentylatory oraz w ten sposób filtrują powietrze wchodzące do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepszy sposób na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli planujemy zakup któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy również filtruje powietrze. Daje nam oszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu budynku jest zestawienie obu tych systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę korzyści z kupna klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza wiele widocznych zalet. Najważniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu domu oraz dopływ czystego i świeżego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza sprawia, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny panujący wewnątrz budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja-bydgoszcz.pl