Usługi księgowe
8 lutego, 2021
DJ, który rozkręci imprezę firmową
9 lutego, 2021

Ceny paliw rosną, a wyjście jest proste – dobra pompa Do 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce zbyt popularna. Najbardziej miarodajne przyczyny, które blokowały nabycie to: niezwykle wysoki koszt budowy, niezbyt precyzyjnie skonstruowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zaadaptowana do realiów 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero odnosiła się w właściwy sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz brak idei uświadomienia mieszkańców o wartościowych efektach jej użytkowania. Jeśli ktokolwiek zamierzał zdecydować się na generowanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła spadły, natomiast ceny paliw do ogrzewania poszybowały w górę. W związku z tym Polacy coraz częściej wybierają rozwiązanie oszczędne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada średnio (najdrożej). Nawet jeśli mamy idealnie ocieplony dom, musimy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia oraz tym, w jakim regionie dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie sprawdzą się w takich okolicznościach, a notoryczne palenie w piecu może być uciążliwe i czasochłonne.

Proste działanie i praktyczne użytkowanie przez wiele lat

Pompa ciepłaprzynależy do grupy wyjątkowo produktywnych i zarazem pozbawionych praktycznie ryzyka rozwiązań, które pozwalają na wyprodukowanie energii bezpośrednio z gruntu, atmosfery i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do ogrzewania i schładzania temperatury pomieszczeń, między innymi domów jednorodzinnych albo wykorzystujących stosunkowo niewielką powierzchnię biur, do ogrzewania zimnej wody użytkowej, osuszania i podnoszenia temperatury powietrza na zakrytych kąpieliskach oraz w sytuacji, kiedy zamierzeniem jest zagęszczenie mleka, środków farmakologicznych czy soków. Funkcjonowanie urządzenia nie należy do zawiłych, albowiem bazuje na czterech decydujących modułach: części zamieniającej gaz w ciecz, zaworze dławiącym, wymienniku ciepła oraz sprężarce bądź podobnej maszynie, wymuszającej przekazywanie ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich rodzajów sporządza się m. in. mając na uwadze mechanizm działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne wyniki codziennego korzystania, czy zajmowanie niezbyt dużej przestrzeni. W przypadku, gdy bierze się pod uwagę wysokotemperaturowe źródła ciepła, można podzielić pompy na: ślimakowe, ślimakowe ścienne i meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających niskie parametry. Połączenia, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Budowa zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Wielkim walorem pompy jest opcja zespolenia jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ocieplania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów oraz marek omawianych urządzeń na polskim rynku jest wiele, lecz wyłącznie parę z nich cieszy się powszechnym uznaniem. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada wieloletnią tradycję i jest szczególnie ceniona przez klientów z całej Europy. Głównie na skutek wykorzystania inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy grzewcze Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, zatem są praktycznie bezawaryjne, a do tego niesłyszalne i bezobsługowe. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do miejsc o charakterze ”kupieckim” i zdatności publicznej. zaprojektował wyjątkową sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej innowacyjne propozycje sprawiają, że pompy cieplne są znakomitą opcją w stosunku do pozostałych rodzajów ogrzewania. Przy jej użyciu dostarczana jest czterokrotnie większa dawka ciepła niż w przypadku typowego pieca. Dodatkowo zaoszczędzany jest czas, który można poświęcić na robienie czegokolwiek innego. Solidne pompy nie wymagają dopełniającej obsługi przez człowieka, kontrolowania w formie ”lepiej mieć oko na sprzęt”. Od wielu lat nasze przedsiębiorstwo działa na rynku oraz zajmuje się zaopatrzeniem, budowaniem oraz serwisem najwyższej jakości sprzętu grzewczego. Podstawowym naszym celem jest wykonać każde zamówienie we wskazanym uprzednio przez interesanta terminie. Pompy cieplne, podobnie jak kolektory słoneczne, są dotowane. W takim przypadku zorganizowanie wszystkich formalności można powierzyć nam.Kontaktujemy się codziennie z wieloma klientami i do każdego mamy odrębne podejście, ponieważ każdy ma własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Mamy duże doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Dążymy do tego, by przygotować oraz urealnić każdy wykonalny technicznie koncept. Zapraszamy na naszą stronę internetową:  Pompy ciepła – Nowoczesne urządzenia grzewcze – Serwis pomp ciepła Pompy ciepła Toruń – Montaż i serwis – Urządzenia do ogrzewania Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – Toruń Praktyczne i nowoczesne pompy ciepła – Serwis, montaż, sprzedaż – Toruń, Bydgoszcz Postaw na nowoczesne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła i innych urządzeń do ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła, to urządzenia grzewcze dla Ciebie. Oferujemy pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Pompy ciepła to oszczędności i zdrowe środowisko w jednym. U nas kupisz wysokiej jakości pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia grzewcze to nasza specjalność. Gwarantujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła znanych producentów. Oferujemy nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła, sprawdzone przez wielu naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe usługi związane z serwisem i montażem urządzeń grzewczych.

Hydrom Pompy ciepła

Toruń Lulkowo 91, 87-148