OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna pasywne
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń montaż i serwis
1 września, 2020

Najnowsza klimatyzacja i rekuperacja

Świeże powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale również na produktywność. Wysoka jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, wyznaczają bazę naszego komfortu oraz pozytywnie wpływają na zwiększoną motywację oraz chęć działania. By zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku często decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niezaprzeczalny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę wewnątrz mieszkania dając nam komfort w ciągu lata. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie doskonale działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Na czym polega fenomen rekuperacji i dlaczego dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, aby zdobyć jak najlepszy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz domu zwłaszcza latem, kiedy zmagamy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie idealnej temperatury w środku mieszkania, dając wychłodzenie oraz cieplny komfort bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej temperatury. W domach i mieszkaniach zwykle używanymi klimatyzacjami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzator przydaje się tylko latem. Sporo klimatyzatorów może również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście lokalnego ogrzewania lub pozostałych grzewczych systemów, jednak spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja ma swoje zastosowanie w wentylacji domów. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba rozgrzać, na co pobierana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Wydajnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Co więcej rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym filtrują powietrze wchodzące do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na zachowanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na jaki z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na ogrzanie lub schłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Gwarantuje nam wysoką energooszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest połączenie obu tych systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę zalet z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma też dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji posiada wiele różnych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort w środku mieszkania oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Co więcej używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odciąć się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma też pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o dobrej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort panujący wewnątrz budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Toruń