Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
3 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
7 marca, 2017

Pluskwy w mieszkaniu żyją się w ciepłych i wąskich miejscach, z których mają bliski dostęp do żywiciela, czyli żywych organizmów. To właśnie ludzie, lub przebywające w domu zwierzęta są ofiarami tego ledwo widocznego pasożyta. Mimo drobnych rozmiarów, pluskwa jest dość kłopotliwym robakiem. W szczególności dla ludzi wrażliwych na jej ukąszenia. Ponadto wcale nie jest tak prosto się jej pozbyć domowymi sposobami. Zawsze niezbędna jest pomoc specjalistów od zwalczania owadów, którzy korzystają z mocnych środków chemicznych.

Pluskwy gryzą ludzi w czasie snu. Co zaskakujące opadają z stropu, na który wchodzą po południu. Dokarmiają się krwią, przy użyciu wysoce rozwiniętego układu kłująco – ssącego. Po ukąszeniu pluskwy rodzi się na skórze bąbel o czerwonym kolorze, zbliżony do rezultatu ugryzienia komara. Miejsce ukłucia po chwili zaczyna dolegać i piec. W stosunkowo małej liczbie przypadków w miejscu ukąszenia pluskwy może powiększać się stan zapalny. Wówczas wskazana jest konsultacja z lekarzem, który zleci stosowne leki. To jednakże nie wszystko. Testy udowadniają, że pluskwy mogą przekazywać groźne dla naszych organizmów choroby, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już poważny problem.

Wiedząc już jakie niebezpieczeństwa niesie obecność pluskiew w budynku mieszkalnym, zdajesz sobie sprawę z tego, że batalia z nimi to nieuchronność. Czasem wystarczy porządnie wysprzątać mieszkanie. Jednak zdarzają się wypadki gdy wskazana jest dokładna dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zestawienie błyskawicznej reakcji z specjalistyczną technologią. Zobacz jakie techniki odpluskwiania są najkorzystniejsze.

Pluskwa domowa – krwiopijca jakich mało

Pluskwy są w stanie zadomowić się w dowolnym miejscu na ziemi. Występują w klimacie równikowym, jak i wilgotnym. Nie powstrzymuje ich woda, ani ciepło. Zasadniczo adaptują się do dowolnych warunków atmosferycznych. Dla pluskwy najbardziej kluczowa jest obecność człowieka, lub innego stworzenia o regularnej temperaturze ciała. Pluskwy żywią się krwią. Przytwierdzając się do skóry zwierząt przemieszczają się z jednego terytorium do drugiego.

Długość ciała pluskwy domowej wynosi około mm. Osoby niedowidzące mogą nie zauważyć tych minimalnych robaczków. Na bokach głowy pluskwy umieszczone są oczy, a zaraz koło nich czteroczłonowe czułki. Umożliwiają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten insekt może wznosić się na strome powierzchnie dzięki zaostrzonym pazurkom. Pluskwy występują najczęściej w takich lokalizacjach jak szpary podłóg, futryny okienne, czy obramowania łóżek, skąd błyskawicznie mogą przejść na skórę ofiary.

Pluskwy wkłuwają się w powierzchnię skóry przy pomocy aparatu gębowego. Czas zażywania posiłku trwa kilka minut. Po ukąszeniu pojawiają się niewielkie krostki. Po chwili zaczynają dokuczać i piec, co mocno przeszkadza. Najgorzej mają jednak osoby, które są uczulone na ukąszenia pluskwy domowej. Alergicy muszą umówić się z lekarzem i zażywać konkretne leki. Jak już zostało wspomniane pluskwa domowa wbijając się w skórę, może transportować groźne dla nas wirusy.

Zwalczanie pluskwy domowej

Kiedy zauważymy obecność pluskwy w naszym mieszkaniu, możemy rozpocząć samodzielne zabiegi. Wtedy musimy zagipsować wszelkie szczeliny przy podłodze, ramach okiennych i na ścianach. Dalej należy dokładnie wyczyścić wszystkie pomieszczenia (w szczególności ciasne szczeliny, w których bardzo chętnie przebywają pasożyty). Warto także wyprać wykładziny i odzież. Jeśli to nie przyniesie pożądanych rezultatów, musimy wtedy skonsultować się z firmą zajmującą się dezynsekcją i zwalczaniem owadów.

Można wyróżnić kilka metod zwalczania pluskiew. Najlepsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – spotykana także pod nazwą fumigacji. Jest to metoda cechująca się bardzo intensywnym oddziaływaniem. Podczas dezynsekcji gazowej stosuje się preparaty chemiczne w formie opakować samoopróżniających, świec dymnych, czy pastylek. Podczas gazowania należy opuścić dany obiekt, gdyż wykorzystywane substancje są wysoce niebezpieczne dla zdrowia.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu państwach ta technika ujmowana jest za najefektywniejszą i zarazem najbezpieczniejszą dla ludzi. Przy pomocy zaawansowanych kotłów nagrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Jakiekolwiek szkodniki zostają wyeliminowane na skutek wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tym zabiegu zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Zaaplikowany w nich środek insektobójczy zostaje zamieniony w chłodną mgłę, która wchodzi do najciaśniejszych miejsc. Po określonym czasie zostają na nawierzchniach środki owadobójcze uwięzione w mikrokapsułkach. Działanie jest więc wydłużone w czasie, przez co bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

Pluskwy egzystują nie tylko w domach, ale również w takich obiektach jak hotele, czy akademiki, gdzie ich obecność jest bardzo niewłaściwa. Po zaobserwowaniu tego owada, dobrze jest umówić się z specjalistyczną firmą zwalczającą pluskwy, która dopasuje właściwą metodę i pomoże nam pozbyć się tych pasożytów raz na zawsze.

Powiedz pluskwą nigdy więcej! Zobacz metody i cennik profesjonalne firmy specjalizującej się w dezynsekcji owadów. Wejdź na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa