Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Na czym polega fumigacja palet i budynków mieszkalnych?
7 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie szkodników drewna
7 marca, 2017

Skuteczne zwalczanie owadów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Insekty żyją w mieszkaniach, w wielkich zakładach produkcyjnych i w środowisku naturalnym. Zasadniczo rzecz biorąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie istnieje miejsce na świecie w którym nie występują szkodniki. Poszczególne z nich przystosowały się nawet do życia w skrajnych warunkach – w temperaturze wynoszącej 40 stopni i w arktycznym mrozie. Jesteśmy po prostu skazani na obcowanie z tymi głównie niepożądanymi gośćmi.

Szkodniki takie jak pluskwy, karaczany, czy muchy transferują uciążliwe dla zdrowia wirusy. Z kolei spuszczele niszczą drewno, bardzo często stosowane do konstrukcji domów mieszkalnych. Nie szokuje zatem informacja, że ogromna liczba z nas pragnie je zlikwidować.

Środki zwalczania pasożytów są rozmaite, od trutek po dezynsekcję gazową. Najważniejsze jest by w poszczególnym przypadku skonsultować się z specjalistyczną firmą zajmującą się dezynsekcją, która dostosuje właściwe techniki i solidnie ochroni dom, czy też zakład fabryczny.

Likwidacja owadów to szczególnie często konieczność. A uwierzcie nam, insekty takie jak karaluchy, czy pluskwy zszargały nerwy nie jednej osobie. Jeżeli także masz problem z tymi paskudnymi robakami, zobacz co możesz uczynić, by wyeliminować je raz a dobrze.

Sposoby zwalczania pluskiew

Pluskwy domowe to nieduże wielkość ciała pluskwy to jedynie 6mm) insekty, które żywią się krwią żywych organizmów. Bardzo często możemy je wyszukać w otoczeniu żywiciela, czyli na roletach okiennych, w zakamarkach łóżek, czy w dywanie. Ukąszenie pluskwy nie boli. Lecz na skórze osób uczulonych na te pasożyty może pojawiać się specyficzny i uciążliwy obrzęk, podobny do ugryzienia komara. Pluskwy w mieszkaniu to prawdziwy horror. Adorują wilgotne otoczenie, stąd też bardzo często można je spotkać w budynkach campingowych ulokowanych nad jeziorem, lub w pobliżu lasu. Sposoby likwidowania pluskiew są diametralnie różne. Przy zdiagnozowaniu tych insektów dobrze jest starannie oczyścić pomieszczenia – odkurzyć i umyć popularnie dostępnymi środkami chemicznymi wszelkie kąty. Jeśli to nie nic nie zmieni konieczna jest wizyta firmy wykonującej dezynsekcję. Najprawdopodobniej wykona ona zabieg gazowania, który w 100% usunie pluskwy z domu.

Zwalczanie karaluchów

Widząc karalucha mamy dreszcze. Spłaszczone ciało usprawniające życie w wąskich zakamarkach. Pazurki ułatwiające wspinanie się po stromych pomieszczeniach i te czułki penetrujące zakamarki. Insekt jak z najbardziej przerażającego filmu, który żyje w naszych mieszkaniach. Francuzy, czy bardziej fachowo oznaczane karaczany prusaki ochoczo żyją w szpitalach, kuchniach, obiektach gastronomicznych i budynkach lokalowych gdzie mogą żywić się resztkami produktów spożywanych przez człowieka. Te owady zanieczyszczają produkty spożywcze i co gorsze, przenoszą niezwykle niebezpieczne zarazki powodujące choroby takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów polega na stworzeniu specjalistycznej trutki wykonanej z mocnych środków chemicznych.

Metody usuwania korników

Kornik drukarz, zmora każdego leśnika, to robak należący do żuków z rodziny kornikowatych. Ten niepozorny insekt (rozciągłość ciała wynosi najwyżej 9 mm) szarżuje słabe i wiekowe drzewa, doprowadzając niejednokrotnie do zniszczenia dużych obszarów leśnych. Chętnie żeruje na świerkach pospolitych, jednak nie lekceważy takich gatunków drzew jak jodła, sosna jak i limba. Batalia z tym szkodnikiem jest niezwykle uciążliwa, bowiem korniki rozmnażają się w ekspresowym tempie. Ich całkowite wyeliminowanie nie jest niewykonalne, ale jest bardzo ciężkie. Dobrą metodą likwidowania korników jest fumigacja. Jest to zabieg usuwania szkodników drewna przy wykorzystaniu gazu lub dymu. Gazowanie prowadzi do całkowitej likwidacji korników, nie szkodząc przy tym właściwościom drewna.

Insekty to dolegliwość całego świata. Pasożyty egzystują bowiem obojętnie od czynników klimatycznych i ekonomicznych. Szczególnie często ludzie kojarzą występowanie pasożytów z biedą, co podkreśla tylko, jak niewiele o nich wiedzą. Dla porównania karaczany żyją w bardzo bogatych budynkach mieszkalnych, gdzie mogą zjeść resztki różnych pokarmów. Istnieją sytuacje również że widywane są w wykwintnych restauracjach, gdzie pracownicy dbają o standardy czystości. Nigdy nie wiesz gdzie masz możliwość spotkać owady. Ale wiesz już jak jesteś w stanie je wyeliminować.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilku lat zajmuje się usługami dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Używając specjalnych preparatów chemicznych w błyskawicznym tempie eliminuje jakiekolwiek pasożyty z budynków lokalowych i użytkowych. Perfekcyjnie radzi sobie z likwidacją szkodników, które nie są chciane w naszych domach. Firma Insektpol dba o nasze dobre samopoczucie i zdrowie, stosując zdecydowane i innowacyjne procedury likwidacji pasożytów. Proponuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to skuteczność, sumienność i profesjonalizm w likwidowaniu owadów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Kliknij na portal przedsiębiorstwa Insektpol i umów się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie pluskiew Gdańsk