Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Beton dekoracyjny do wnętrz i ogrodu
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017

Swoja działalność gospodarcza to świetny pomysł dla osób, które doceniają swobodę pracy. Kierowanie własną firmą to prawdziwe wyzwanie, aczkolwiek zazwyczaj opłaca się, bowiem rynek jest stale spragniony świeżych pomysłów i ciekawych usług. Przykładem takiego sukcesu jest chociażby nowatorski gabinet masażu dla zwierzaków, który w każdym dniu obsługuje kilkanaście futrzastych psiaków. Pomysł przełomowy, wręcz przez poszczególne osoby brany za ciężki do realizacji, okazał się żyłą złota. Takie inicjatywy często otwierają drogę ludziom, którym brakuje pewności siebie. A swoja działalność to wszakże determinacja, kompletne oddanie, ciągłe analizowanie nowych usług i bezsprzecznie sprawna księgowość, bez której firma jest fryzjer bez grzebienia.

Dobre biuro rachunkowe to podstawa każdego biznesu. Niezawodny księgowy nie tylko zna bieżące przepisy, ale także sugeruje konkretne inwestycje. To partner każdej nowo rozwijającej się instytucji i powiernik mocno ukrywanych tajemnic przedsiębiorstw. Zakładając działalność powinieneś zatroszczyć się o wyspecjalizowanego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które zajmie się profesjonalną obsługą finansów. Rozmawiając o finansach, zbadaj co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeśli pragniesz założyć własną działalność, powinieneś wiedziesz, że na wstępie czeka na Ciebie mnóstwo formalności. Zacznij od wypełnienia kwestionariusza CEIDG. Wstąp po prostu na platformę internetową firma.gov.pl i uzupełnij wszystkie określone pola. Wpis do Ewidencji jest równolegle wnioskiem o nadanie przedsiębiorstwu indywidualnego numeru REGON i numeru NIP. Łącznie z wysłaniem wniosku powinniśmy dopasować właściwą metodę opodatkowania, ale o tym napiszemy w kolejnych częściach artykułu. Następnym krokiem jest spotkanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam jesteśmy zobowiązani zameldować się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy posiadają tak jakby parzystą osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami podatku (samodzielnie i za pracowników) a z drugiej strony płacą za ubezpieczenie. Jeżeli wykonywana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem wynagrodzenia, to dostarczamy druk ZUA. Jeżeli jednak jesteśmy zatrudnieni w jeszcze jednej firmie na umową pracowniczą, wówczas wypełniamy kwestionariusz ZZA. Kolejną rzeczą jaką wymaga od nas legislacja jest wybór biura rachunkowego, które będzie realizowało kartotekę finansową przedsiębiorstwa. W tej materii możemy skorzystać z typowej księgowości, oraz bardziej innowacyjnej odmiany – księgowości online. Dobrze jest również pamiętać o zakupie pieczątki, która zazwyczaj przydaje nam się w najmniej przewidywalnych sprawach. Załóż również oddzielne konto w banku, by odseparować rachunki osobiste o finansów firmy.

Jaką formę opodatkowania wybrać

Jeżeli nie jesteś świadomy tego która strategia opodatkowania będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, skorzystaj z wskazówek profesjonalnego biura księgowego. Zasadniczo nasze prawo przewiduje cztery fundamentalne strategie opodatkowania. Niżej dowiesz się o nich nie co więcej:

  • Skala podatkowa – podatek jest tutaj odprowadzany od dochodu według 2 stopniowej skali. Przy dochodzie opiewającym na 85 528 złotych podatek to 18% – kwotę wolną od podatku. Z kolei przy dochodzie większym niż 85 528 złotych kwota podatku to 14.839, 02 zł plus 32% nadwyżki ponad 85.528 złotych.
  • Podatek liniowy – tutaj występuje poszczególna wartość podatkowa, która wynosi 19%, bez względu na sumę dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy doborze tej strategii opodatkowania przedsiębiorca nie ma możliwości pomniejszyć wypracowywanych przychodów o poniesione wydatki skarbowe. Występują tutaj jednakże, jako kompensacja ,niskie stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% a także 20% zależnie od modelu aktywności).
  • Karta podatkowa – jest to niezwykle charakterystyczna odmiana opodatkowania. Na wysokość spłacanego podatku nie wpływa wartość przychodów, lecz takie elementy jak: gatunek świadczonych usług, liczba pracowników, wielkość gminy, w której firma ma siedzibę i wiek podatnika. Nie każdy jednak może skorzystać z teg rodzaju podatku.

Zadbaj o profesjonalne biuro rachunkowe

W zależności od wymagań Twojego przedsiębiorstwa, znajdź właściwe biuro księgowe, które poprowadzi Twoje finanse. Każdemu młodemu przedsiębiorcy radzimy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Dziś wiele księgowych zapewnia nie tylko fachowe porady, ale również oprogramowania do kierowania firmą. Jeżeli jesteś świadomy tego, że działalność zajmie Ci całą dobę, zdecyduj się na skorzystanie z usług mobilnego księgowego, który odbierze od Ciebie kompletne dokumenty i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz mógł się zająć rozwijaniem firmy.

Mimo niezliczonej liczby barier i ryzyka, wiele osób ciągle planuje wykonywanie swej działalności. Nawet małe firmy podkręcają naszą gospodarkę, więc chyba warto postawić pierwszy ruch. Nie porzucaj swoich marzeń i planów, gdyż za kilka lat możesz się przekonać, że akurat takiego podejścia potrzebował rynek. Pamiętaj jednak, żeby skorzystać z usług kompetentnego księgowego, który z pełnym zaangażowaniem zajmie się Twoimi finansami. Wejdź na podaną przez nas stronę i odkryj jak mogą wyglądać nowoczesne usługi księgowe: biuro rachunkowe Toruń