Kamień ogrodowy - Kamień naturalny - Dekoracje ogrodowe z kamienia - Hurtownia kamienia - Kamień dekoracyjny
Dekoracje do Twojego ogrodu
18 lutego, 2017
Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Księgowość dla firm – krótki poradnik
19 lutego, 2017

Z czym kojarzy Ci się nowoczesne mieszkanie? Zapewne z różnorodną technologią, obszernymi oknami i szarą kolorystyką. Nam innowacyjne pomieszczenie kojarzy się z betonem architektonicznym. Produkt ten zdecydowanie podbija nasz rynek materiałów budowlanych. Ze względu na swoje wyjątkowe zalety może być stosowany w mieszkaniach, ogrodach, jak i w wielkich halach przemysłowych. Być może beton sam w sobie nie jest atrakcyjną ozdobą. Możemy potwierdzić nawet, że jest nieprzyjemny i mroźny. Jednakże, jak pokazują eksperci, beton może adoptować różne kolory. Jest zatem niesłychanie elastyczny. Możemy go niezwykle prosto dobrać do przeróżnych styli architektonicznych. Świetnie prezentuje się w zestawieniu z drewnem i metalem. Co więcej beton architektoniczny jest materiałem nieprzemakalnym i mrozoodpornym, co zezwala na jego użycie na zewnątrz, bez żadnych zmartwień o kondycję powierzchni.

Obecnie beton dekoracyjny jest surowcem bardzo często stosowanym w budownictwie mieszkalnym, jak i fabrycznym. Można z niego zrobić stylową elewację, wytrzymały na szkodliwe czynniki atmosferyczne taras, jak i niepowtarzalną ścianę w domu. Alternatyw jest mnóstwo. To jak użyjesz beton dekoracyjny w swoim mieszkaniu, zależy tylko od Ciebie.

Beton dekoracyjny we wnętrzu

Czy wiesz, że beton architektoniczny jest w stanie naśladować takie materiały jak drewno, czy skałę? Jeżeli nie, możesz być tym faktem zadziwiony. Powierzchnia z betonu może przypominać drewnianą podłogę, czy kamienną scianę, a to dzięki ozdobnym formom do betonu. Wystarczy odcisnąć konkretny szablon i zafarbować nawierzchnię obojętnie jakim barwnikiem. W taki sposób wykonana posadzka z betonu dekoracyjnego idealnie komponuje się z wystrojem nowoczesnych domów. Tymczasem podłoga to jeszcze nie wszystko. Beton dekoracyjny znakomicie prezentuje się w toaletach, na schodach, a także w sypialni. Wystarczy popatrzeć na niektóre projekty, by zdać sobie sprawę jak świetnie może prezentować się beton dekoracyjny we środku mieszkania.

Beton dekoracyjny w przemyśle

Do teraz uważaliśmy, że beton może być wyłącznie używany przy budowie mieszkań, czy autostrad. Nie wyobrażaliśmy sobie, że za kilka lat beton będzie jednym z artykułów dekoracyjnych. Zanim to się jednak zadziało, nawierzchnie z betonu architektonicznego były sprawdzane w halach przemysłowych. W takich budynkach od produktów wykończeniowych oczekuje się dużej trwałości. W takich realiach beton dekoracyjny jest nieprześcigniony. Wytrzymuje nacisk do kilku ton, nie tracąc na swojej jakości. Jest łatwy w pielęgnacji i wyjątkowo schludny. Beton architektoniczny nie wyciera się jak inne surowce budowlane, co sprawia, że co raz większa liczba firm uważa go za produkt bezkonkurencyjny.

Beton architektoniczny w ogrodzie

Beton stemplowany jest nie tylko używany w domach, czy budynkach magazynowych. Przez wzgląd na znaczny współczynnik wodoszczelności i odporności na zamarzanie może być też stosowany na zewnątrz. Co mamy szansę zrobić z betonu dekoracyjnego w ogrodzie? Bezsprzecznie solidny i nowocześnie wyglądający podjazd, obrzeże domowego basenu, bądź praktyczny taras. Sporo instytucji zapewnia również wykończenie fasady betonowej w różnych wzorach i kolorach, a także przyjaznych dekoracji ogrodowych. Widzicie zatem, że możliwości wykorzystania tego najsilniejszego w branży budowlanej surowca są nieograniczone.

Właściwości betonu architektonicznego

Co wpływa na to, że beton architektoniczny jest tak sprężystym surowcem wykończeniowym? Beton architektoniczny tworzy się z połączenia mieszanek marmurów i pyłów cementowych o ogromnej pokrywie szczepnej. Jednak dopiero połączenie proszku betonowego z wodą i domieszkami chemicznymi w stosownych proporcjach powoduje, że mamy możliwość go wykorzystywać do budowania różnego rodzaju powierzchni. Dodanie pigmentu i odciskanie finezyjnych kształtów podwyższa walory estetyczne tego wielofunkcyjnego surowca budowlanego.

Dzięki specjalnym właściwościom przygotowanie powierzchni z betonu dekoracyjnego zajmuje niewiele czasu, a efekty widoczne są przez kilkanaście lat. Trwałość, antypoślizgowa powierzchnia i wiele możliwości dekoracji to główne zalety betonu architektonicznego. Powinno się jeszcze dodać, że w porównaniu z innymi surowcami budowlanymi beton jest niezwykle korzystnym wydatkiem. To doskonała alternatywa dla kafli, czy gipsu.

Jesteśmy jedną z energicznie rozwijających się instytucji, zapewniających stworzenie nawierzchni z betonu architektonicznego na terenie Polski, jak i Niemiec. Nasza firma gwarantuje swoje produkty i niepowtarzalne pomysły na wykorzystanie betonu dekoracyjnego w budynkach mieszkalnych, w magazynach, czy w parkach rozrywki. Jeśli zależy Tobie na błyskawicznej realizacji i sympatycznej obsłudze skontaktuj się z naszymi specjalistami, lub odwiedź naszą stronę www: beton dekoracyjny