Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
21 lutego, 2017

Kupię zadłużoną spółkę

skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Zadłużone spółki w Polsce

W Polsce działają rozmaite warianty spółek, m in. cywilna, komandytowa bądź akcyjna. Znaczna część osób traktuje je jak rozwiązanie na prawdziwy biznes, jako działalność gospodarczą, która potrafi dawać w przyszłości wysokie przychody. Bez względu na to, na jaki typ spółki się decydujemy, należałoby dokładnie rozejrzeć się jakie postulaty należy spełnić. Spółki osobowe egzystują odmiennie niż spółki kapitałowe. Jeżeli bynajmniej nie zamierzamy tracić czasu na przygotowywanie nowej spółki od „niczego”, możemy kupić spółkę w wariancie shef companies, która jest już zarejestrowana, zaś działalność mamy szansę zapoczątkować natychmiast. Właściwie nie ma ponadto jakiegokolwiek kłopotu z ich sprzedażą. Skup zadłużonych spółek aktualnie jest u nas w okresie postępu.

W Polsce egzystuje dużo tych „tworów”, które są ogromnie zadłużone. Debet, jaki w początkowej fazie funkcjonowania firmy miał zwiększać dochody, wreszcie staje się za ciężkim ładunkiem, aby dalej go nosić. Tylko w 2011 roku CEZ i MOL miały zadłużenie w skali 25, 4 mld złotych, zaś Orlen oraz Lotos łącznie na przeszło 16 mld złotych. Na następnych pozycjach ukazały się w wymienionym okresie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat i PGNIG. Do obserwowania naprawdę wysokich zadłużeń wprowadzane są specjalistyczne narzędzia, m in. rating Altmana czy EBITDA. To ostatnie jest popularnie obsługiwane przez banki do rozpoznawania, na jakim pułapie jest obciążenie i czy granica 3 jednostek nie została naruszona.

Czy warto sprzedać spółkę z długami?

W obecnej chwili mnóstwo przedsiębiorstw oferuje skup spółek z długami, jaki bazuje w skrócie na przesunięciu uprawnień do niej na drugą osobę. Przeważnie same zakupują spółki od właściciela albo znajdują kupca na udziały. Jeśli pragniemy się zorientować, które biura obecnie się tym interesują, wystarczy, że wprowadzimy w okienko wyszukiwania zwroty „kupię zadłużoną spółkę” bądź ”kupię spółkę z długami”. W większej części przypadków firmy są zainteresowane kupnem spółek: z zadłużeniami względem odbiorców i placówek państwowych (ZUS, US lub banki), „czystych” (absolutnie nie mających żadnych obrotów, lecz również nie posiadających żadnych długów), w stanie ruiny, w trakcie weryfikacji przez jednostki publiczne (PIP, ZUS, US), w stadium kasacji, z utraconym inwentarzem, z zagubionymi papierami bądź „czynnymi” leasingami. Jeżeli spółka wytwarza same straty, powinniśmy zastanowić się nad jej odsprzedaniem.

Kroki odsprzedaży spółki z różnego rodzaju długami:

  • Przeprowadzenie sprawozdania pieniężnego, jakie jest podstawą do negocjacji należności za wkłady w spółce z długami
  • Przekazanie upoważnień w biurze u notariusza – sporządzany jest akt notarialny i umowa sprzedania udziałów
  • Zwolnienie członków Zarządu oraz wyznaczenie kolejnych z opcją zamiany nazwy oraz adresu spółki
  • Wyrównanie PKD i zwiększenie zasobu zakładowego spółki
  • Zdobycie wyczerpującej dokumentacji
  • Utworzenie wszelakich koniecznych dokumentów do KRS, GUS, US oraz ZUS.

W wielu przypadkach zadłużona spółka jest nazbyt dużym obciążeniem. Nie wyłącznie ekonomicznym, ale też wewnętrznym. Na uciążliwe efekty są narażeni założyciele i krewni, najczęściej nękani przez kredytorów. Spółka dostarczająca straty wytwarza następne długi – coraz poważniejsze, które wreszcie robią się „nie do rozliczenia”. Multum firm nabywających zadłużone spółki są w stanie w niniejszej sytuacji wesprzeć oraz zatrzymać „błędne koło obciążenia”.

Sprzedaż gotowych spółek

Najczęściej przedsiębiorstwa, które zajmują się nabywaniem zadłużonych spółek, oferują także sprzedaż tych „czystych”, bez jakiejkolwiek historii, bez zobowiązań. To świetny koncept dla tych, którzy zamierzają błyskawicznie podjąć inwestycję albo pracę. Równolegle nie pragną doświadczać całej procedury złączonej z organizowaniem spółki. Aktualnie można kupić gotowe spółki, jakie posiadają numery REGON, KRS, NIP, VAT oraz VAT-EU, zaświadczenie o niezaleganiu względem US czy dokument o nietrzymaniu żadnych pracowników. Przed kupnem trzeba także poprosić o wykonanie pozaplanowych wpisów czy założenie konta bankowego. Przedsiębiorstwa kupujące spółki obiecują kompletne usługi, sprawność przeprowadzania konkretnych procedur oraz zabezpieczenie całej transakcji.

Jak wygląda zakup nowej spółki? Konieczne są głównie: skan dokumentu tożsamości partnerów i członków Zarządu, numery NIP, droga rozdziału udziałów, miejsce siedziby spółki, nazwa spółki, obszar jej działalności, skład zarządu oraz rodzaj jego przedstawiania. Wszystkie obowiązujące formalności są przygotowane w trakcie jednej doby. Jeżeli współwłaścicielem jest cudzoziemiec, wówczas u notariusza jest zobowiązany oprócz tego stawić się tłumacz przysięgły. Opcjonalnymi usługami dostarczanymi przez przedsiębiorstwa zakupujące spółki są księgowość, usługi z zakresu rachunkowości, kadr oraz płac, pomoc fiskalna, jak również rejestracja nowych spółek. Jeśli zamierzasz dowiedzieć się o wiele więcej, wejdź w ten link – Sprzedam zadłużoną spółkę