skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
21 lutego, 2017
Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość
Skuteczne leczenie nadpotliwości
24 lutego, 2017

Będąc kierowcą zastanawiasz się zapewne jak usprawnić swoje kompetencje na drodze. Oczywiście najistotniejsza jest praktyka. Bez przejęcia pewnych zachowań w ruchu ulicznym nie będziesz w stanie sprawnie i bezpiecznie prowadzić pojazdów. Prawdziwa umiejętność jazdy rozpoczyna się wtedy, gdy zyskujesz świadomość zagrożeń i umiesz kierować nie tylko samochodem, ale również własną wyobraźnią. Dobrze wiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zaznajomić się z różnorodnymi sytuacjami w trasie. Dlatego też, jako doświadczony ośrodek udoskonalania techniki jazdy, przygotowaliśmy dla Ciebie szkolenie jazdy defensywnej, którego priorytetem jest kształtowanie właściwych zachowań w rozmaitych okolicznościach drogowych. Startując od trudnych czynników atmosferycznych, przejdziesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej oczekiwaną sytuację na drodze i spostrzeżesz jak wygląda zdecydowana i bezkolizyjna jazda autem.

Kurs jazdy defensywnej dla kogo?

Kurs jazdy defensywnej dedykowany jest dla świeżych kierowców, jak i dla tych z Was, którzy zajmują się zawodowym prowadzeniem pojazdów od kilkunastu lat. W podstawowym założeniu zamiarem kursu, jest wykształcenie u kierowców prawidłowych reakcji wobec zagrożeń, które czekają na nich w ruchu drogowym. Ponadto priorytetem programu jest zdobycie umiejętności w zakresie ekonomicznej eksploatacji pojazdów, która wpływa na maksymalizację jakości jazdy i na komfort każdego z uczestników ruchu drogowego, oraz na podwyższenie wydajności naszego samochodu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika jazdy bazuje na kilku regułach. Po pierwsze wiąże się ona z właściwym przygotowaniem samochodu przed jego użytkowaniem, jak i z zagwarantowaniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie kursu wskażemy Wam podstawowe czynności dotyczące eksploatacji samochodów. Zaprezentujemy jak kontrolować poziom płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak dostosować wysokość siedzenia do Waszych wymiarów, by polepszyć widzialność jezdni. Jazda defensywna to również zdolność dopasowania prędkości i charakteru jazdy do poszczególnych czynników atmosferycznych i stanu powierzchni drogi. Wyjaśnimy Państwu jak używać nowoczesne metody hamowania i jak przejeżdżać zakręt, bez utraty przyczepności. Dodatkowo nauczymy Was odczytywania postępowania pozostałych uczestników drogi, tak by jak najszybciej odpowiadać na ryzyko. Szczególnie kluczowym elementem szkolenia jest wyćwiczenie stosownych reakcji psychologicznych przed, jak i po incydencie drogowym. Zaprezentujemy Wam jak pokonywać stres i jak pobudzać pozostałych uczestników ruchu do skutecznych zachowań w trakcie jazdy.

Trzy fazy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej składa się z trzech poziomów. Na starcie każdy kierowca będzie partycypował w ćwiczeniach praktycznych z użyciem symulatora auta osobowego, samochodu towarowego, jak i autobusu, zależnie od typu szkolenia. Kierującemu pojazd będzie towarzyszył fachowy trener, który na tym etapie zajmuje się tylko obserwacją stylu jazdy i oceną reakcji na czynniki zewnętrzne. W trakcie prowadzenia pojazdu, uczestnik kursu będzie miał możliwość zweryfikowania własnych umiejętności w warunkach szczególnych. Program nauki zakłada występowanie przeróżnych, skomplikowanych do przewidzenia wydarzeń na drodze takich jak śliska powierzchnia, poprzeczny wiatr, ograniczenie warunków widoczności przez mgłę i mocne światło, ruchomy towar, wkroczenie pieszego na jezdnię, jak i kilka pozostałych okoliczności.

Pozostałym etapem szkolenia są zajęcia z teorii w trakcie których uczniowie zaznajomią się z analizą charakteru jazdy i z zazwyczaj popełnianymi czynnościami, które mogą wywołać wypadek. na drodze. W trakcie ćwiczeń zostaną im objaśnione reguły bezpiecznego kierowania autem po szosie i reguły pierwszej pomocy w chwilach wymagających ingerencji lekarskiej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość zrozumieć techniczne możliwości wykorzystania swojego pojazdu, by zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, jak i zostaną im opisane przypadki rozmaitych zdarzeń ulicznych, wraz z dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i skutków. Co więcej trenerzy pokażą jak zasady jazdy defensywnej wpływają na zmniejszenie niebezpieczeństwa kolizji w ruchu ulicznym.

Końcowa część, praktyki, polega na powtórnym kierowaniu pojazdem. w symulatorze. Tym razem jednak trener czynnie uczęszcza w lekcji i podpowiada studentowi jak wdrożyć reguły jazdy defensywnej w trakcie codziennej eksploatacji pojazdu. Na konkretnych przykładach zaprezentuje, jak powinna kształtować się reakcja kierowcy na konkretne wydarzenie.

Wytworzenie mechanicznego prognozowania niebezpieczeństw na drodze może przyczynić się do zredukowania wypadków i katastrof, na jakie szczególnie narażone są osoby, które pracują w zawodzie kierowcy i muszą dawać sobie radę z uciążliwymi czynnikami w ruchu ulicznym. W realizowanym przez nas szkoleniu mogą brać udział osoby indywidualne, jak i pracownicy przydzieleni przez zakład pracy w celu poprawienia sprawności prowadzenia samochodu. Szkolenie jazdy defensywnej może wpływać na poprawę techniki jazdy i zwiększenie się stopnia bezpieczeństwa uczestników ruchu samochodowego, jak i transportowanego ładunku. Prowadzący po ukończonym szkoleniu będą w stanie lepiej unikać zagrożeń ulicznych i dokładniej tłumić emocje w sytuacjach ekstremalnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, realizowany w naszym ośrodku treningowym. Dostarczamy bezpłatne materiały dydaktyczne i sprawdzoną kadrę nauczycieli. Naszą specjalizacją są fachowe kursy, które zwiększają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ