DJ, który rozkręci imprezę firmową
9 lutego, 2021
Kostka brukowa
9 lutego, 2021

Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści korzystania z usług biura rachunkowego można wyliczyć dużo. Nawiązując współpracę z biurem rachunkowym oprócz tego, że osiąga się kontakt z wykształconym profesjonalistą, to również dobrej jakości obsługę. Choć przede wszystkim biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba wspomnieć, że istnieje więcej zadań, których się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny pasywów i aktywów, tworzy zestawienia obrotów i sald i kataloguje i segreguje dokumentację przedsiębiorstwa. Nawiązanie współdziałania z biurem rachunkowym oznacza, że księgowa zabiera część zadań przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samej działalności. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad poprawnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Obok tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, przygotowuje sprawozdania finansowe, a nawet przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje umiejętności, wiedzę i znajomość przepisów

Prawo podatkowe często się aktualizuje, z tej przyczyny nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Czujna obserwacja i szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały odpowiednią strukturę, konieczne dane i zachowają określony porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób pracy. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, by otrzymywać dokumenty na czas i jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Oprócz tego klienci biura rachunkowego zazwyczaj mogą liczyć na dostęp do informacji, a nawet kompleksową pomoc w zrozumieniu najnowszych przepisów. Księgowa zawsze pracuje w interesie przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością informuje o wprowadzonych zobowiązaniach i możliwościach, jakie usprawnią prowadzenie działalności.

Poprawność i łatwy dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie operacje finansowe przedsiębiorstwa wykazywane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać prawidłowych rozliczeń, z tego względu są ważnym elementem pracy księgowej. Wśród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne generowane dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne odnoszące się do działań wewnątrz przedsiębiorstwa (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące poprawiające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, by dokumenty trafiały w komplecie i miały poprawną strukturę i wszelkie potrzebne dane. Istotne, by klient dostarczał wszystkie dowody na bieżąco, aby księgowa mogła rozliczyć je w odpowiednim terminie.

Metoda udostępniania dowodów do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego działania. W niektórych wymagane jest przekazywanie dokumentów księgowych w oryginale. W innych miejscach wystarczy odpowiednio opisana kopia. Czasami dokumenty trzeba dostarczać bezpośrednio do biura rachunkowego, w innych wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe troszczy się o bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem oraz wprowadzaniem zmian. Klient zawsze ma dostęp do swoich dowodów księgowych, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Nowoczesne biura rachunkowe zazwyczaj korzystają ze programów e-księgowych. Ich fundamentalną zaletą jest elektroniczny wgląd do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna e-księgowość umożliwia uzupełnianie wszystkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy zbierane są na absolutnie zabezpieczonych serwerach. Oprócz tego takie programy pomagają w tworzeniu zestawień i rozliczeń, a nawet ułatwiają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Dodatkowo programy elektronicznej księgowości są intuicyjne i łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające z reguły oferują dodatkowe szkolenia, a także całkowite wsparcie i konsultacje techniczne. Tego rodzaju programy są ciągle aktualizowane, by były zgodne z najnowszymi przepisami i zapewniały całkowite bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak księgowość online, a także możliwościom w zakresie oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Oprócz tego większość biur rachunkowych proponuje kompleksową ofertę. Oprócz bazowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych czy wyliczeń dla pracowników m.in. pomagają w zakładaniu działalności gospodarczej, dostarczają deklaracje do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. zapewniają telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest także to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W przypadku błędów ze strony biura, skutki finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo ważnym plusem jest zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje wiedzę i pomoc, dlatego sam klient nie musi zajmować się aktualnościami w przepisach lub  przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

Biuro rachunkowe Toruń