Pianka PUR - drewno
Pianka PUR – dlaczego warto?
15 października, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
25 listopada, 2017

Szkraby uwielbiają zabawę. W czasie zabaw nie tylko miło spędzają chwile, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to ciekawy patent na spędzenie wolnego czasu. Są one doskonałym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Bawialnie to także lokalizacje, w których można zaplanować dodatkową atrakcję dla grupy przedszkolaków, taką jak na przykład bal mikołajkowy. Możemy stworzyć perfekcyjne miejsce rozrywki dla maluchów, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak istotny jest profesjonalny dobór barw oraz motywów pojawiających się w świetlicach. Otoczenie można dodatkowo ubarwić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Wydawać by się mogło, że kolor to tylko i wyłącznie kwestia gustu. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały doskonale równoważy, podobnie jak wszelkie odcienie szarości. Kolory w świecie brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój malucha: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak kluczowy jest właściwy wybór kolorów i zachowanie balansu pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa dziecko gdy maluje albo rysuje, zazwyczaj odzwierciedla jego nastrój. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – lasy, łąki i księżniczki

Salę zabaw można pomalować jednym kolorem. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale najczęściej spotykane są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu dekoracje inwestują też ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Jest w czym wybierać. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym sposobem na wystrój sali zabaw jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale także rozbudzimy pomysłowość dziecka. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto dostosować do wieku maluchów, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja ma znaczenie

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako motyw przewodni muralu przykładowo: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Murale dla dzieci natychmiastowo zmieniają przestrzeń. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Tyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wszystkie użyte farby i podkłady nie powinny zawierać substancji szkodliwych. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są też uczuleniowcy. Dlatego tak istotny jest dobór bezpiecznych produktów.

Malowanie bawialni – zalety

Zastosowanie muralu jako dekoracji wszelkich sal do gier to doskonały pomysł na zaistnienie na tle innych tego typu miejsc, a obecnie ma to ogromną wartość. Maluchy zapamiętają piękne motywy,a rodzice wezmą to pod uwagę. Przemyślaną dekoracją ścian można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy ukryć jej niedostatki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Wielu plastyków oferuje swoje usługi. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni – sprawdź —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/