Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – znajdź Odbiorcę z Twojej miejscowości
2 września, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci
Malowanie bawialni- artystyczne dekoracje
16 listopada, 2017

Budowa domu to dla wielu z nas spełnienie marzeń. Jest to także jedno z największych życiowych przedsięwzięć. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Budowa domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu trudnych decyzji. Projekt domu angażuje myśli na długi czas. Przeanalizować należy nie tylko optymalną powierzchnię, ale też rozłożenie pokojów. Wszystkie elementy muszą być idealnie dopasowane, tak aby każdy domownik miał swój własny kąt. Przeanalizować trzeba także o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Ogromnym wyzwaniem jest też wybór odpowiedniej metody ogrzewania. Nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej. W takim wypadku przemyśleć należy zainstalowanie ogrzewania węglowego lub olejowego. Wybór ten ma wpływ nie tylko na późniejsze koszty ogrzewania, ale także na komfort użytkowania mieszkania.

Nawet najlepiej dobrany sposób ogrzewania będzie nieefektywny, gdy nie zadbamy o odpowiednie zaizolowanie budynku. Będzie trudno utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Największe straty są wynikiem niedostatecznie ocieplonego poddasza. Dlatego sprawy zabezpieczenia termicznego nie powinno się umniejszać. Metoda termoizolacji domu ma znaczenie. Stosowane są różne produkty: styropian, wełna, korek czy coraz popularniejsza pianka poliuretanowa, określana dla ułatwienia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do izolacji domów jest spieniony polistyren. Ma on dużo plusów:jest łatwy w montaży. Jednakże nie nie jest polecany do ocieplania tych części domu, które są podatne na ogień – tyczy się to przede wszystkim elementów drewnianych. Opcją jest wełna mineralna. Jest ona droższym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród fachowców trudniących się ocieplaniem. Wełna jest ognioodporna, idealnie chroni przed denerwującymi dźwiękami. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak wzmocnionej konstrukcji dachu, bo produkt ten nie jest lekki. Wełnę należy chronić przed wilgocią poprzez wykorzystanie folii chroniących. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Coraz częściej fachowcy stosują piankę poliuretanową. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan dostępny jest w wielu wersjach. Produkuje się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Piankę tworzą dwa składniki:utwardzacz, jakim jest izocyjanian i poliol. Związki te podgrzewa się i później pod wpływem ciśnienia tworzy się pianka, którą używa się do termoizolacji. Natryskiwana pianka zwiększa swoją objętość i natychmiastowo zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która szczelnie wypełnia wszystkie luki. Pianka idealnie trzyma się prawie każdej powierzchni. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, już w kilka godzin można ocieplić nawet całą więźbę dachową.

Pianka PUR w dwóch wersjach

Pianka PUR występuje w dwóch wariantach – otwarto i zamknięto komórkowej. Ta druga przeznaczona jest do zewnętrznej izolacji budynków. Obok termoizolacji pianka PUR stanowi także idealnym materiałem hydroizolacyjny, przez to stosowana jest do ocieplania fundamentów. Zastosowanie jej od wewnątrz także jest możliwe. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Dodatkowo pianka otwarto komórkowa pianka PUR na porowata strukturę, sprawia to, znacząco ułatwia to wentylację. Stosuje się ją do izolacji wnętrz.

Korzyści z ocieplania pianką poliuretanową

Pianka PUR jest bardzo uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Używana jest jako materiał izolacyjny w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, budynkach wykorzystywanych przemysłowo. Izolacja z pianki PUR nie szkodzi alergikom. Powstała warstwa ocieplająca nie kruszy, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Pianka PUR jest nietoksyczna, nie szkodzi przyrodzie. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, dlatego nadaje się do nowoczesnego, pasywnego budownictwa. Następną zaletą jest odporność na wilgoć. Pianka poliuretanowa nie nasiąka i nie odkształca się. Zastosowanie dodatkowych umocnień jest niepotrzebne, bo świetnie przywiera do betonowych ścian i drewnianych elementów. Podczas ocieplania domu trzeba uważać na mostki termiczne. To właśnie przez nie ucieka ciepło. Zastosowanie pianki likwiduje ten problem. Poliuretan tworzy zwartą całość dlatego nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Stwarza to możliwość izolacji nawet skomplikowanego dachu i to w ekspresowym czasie. Dla porównania, izolacja z waty wymaga docinania i łączenia elementów oraz zaangażowania kilku osób.

Właściwe ocieplenie domu to wydatek który trzeba przemyśleć i właściwie wdrożyć. Przemyśleć trzeba plusy i minusy każdego ze sposobów. Najczęściej stosowane materiały wykorzystywane do ochrony przed utratą ciepła od jakiegoś czasu mają groźnego rywala jakim jest pianka PUR. Pianka PUR zyskuje w oczach fachowców, pozytywnie oceniają oni jej niezawodność. Sporą zaletą jest także krótki czas wykonania ocieplenia. Pianka PUR stosowana jest zarówno w budynkach mieszkalnych, ale także jako izolacja kurników i hal.

Nowoczesne ocieplanie pianką PUR —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/