adwokat toruń skuteczny prawnik kancelaria adwokacka z torunia
Dochodzenie odszkodowań – warto wybrać kancelarię adwokacką
26 kwietnia, 2017
filmy promocyjne z drona filmowanie dronem filmy reklamowe z drona toruń
Filmowanie i fotografowanie dronem
28 kwietnia, 2017

Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?

dj na wesele gdańsk muzyka na wesele muzyka do pierwszego tańca

Jak zorganizować samemu wesele?

Już niedługo ten wyjątkowy dzień, natomiast Ty w ogóle nie wiesz za co się zabrać? Zwykle przed parami, które zamierzają stanąć na ślubnym kobiercu, pojawiają się dwie propozycje: albo na własną rękę przygotują cały ślub i przyjęcie weselne, albo zlecą wypełnienie tegoż zadania specjalistom – zatem menedżerom ślubów. W pierwszej sytuacji niezbędny jest zdrowy dystans do całej sprawy, problemów oraz codziennych komplikacji, jakie będą wyrastały nieoczekiwanie. Musisz w takiej sytuacji robić wszystko według tradycyjnej maksymy „nie odkładaj niczego na jutro”. Im szybciej rozpoczniesz przygotowywanie wszystkich elementów, jakie mają pojawić się w trakcie ceremonii ślubu i przyjęciu weselnym, tym mniej później będziesz tracić nerwów. Szczególnie tym, że na końcu z pewnością coś pójdzie źle – przyrządzony przez ciocię ogromny tort runie na ziemię, zgubią się obrączki albo jakiś z przybyłych gości niestety nie będzie miał gdzie nocować. Żeby zdążyć z organizowaniem wszystkiego na czas, musisz obowiązkowo przemyśleć co najmniej kilka rzeczy. Ułatwi to harmonogram przygotowań, gdyż wtedy w dowolnej chwili będziesz mieć opcję do niego „rzucić okiem” oraz sprawdzić, czy konkretne kroki są już wypełnione.

W przypadku kiedy dywagujesz, jaką propozycję dopasować, przykładowo który DJ na wesele będzie najatrakcyjniejszy, to wykonaj tak dużo telefonów, ile maksymalnie będzie trzeba. Nie obawiaj się pytać, słać wiadomości e-mail oraz wysyłać formularzy zgłoszeniowych. Wyłącznie wtedy da się przystosować ofertę do Twoich oczekiwań. Niech nie zadowala Cię pierwsza lepsza propozycja, bo później może wyjść na jaw, iż inny artysta ma coś o wiele fajniejszego do zaprezentowania. W przypadku DJ-a porównaj ze sobą określone propozycje oraz zupełnie nie demobilizuj się tym, iż w niektórych przypadkach może bynajmniej nie być w nich tego, czego poszukujesz. Nierzadko kapele muzyczne, DJ-e, wodzireje oraz inni artyści mogą zrealizować Twoje pragnienia i kierować się podpowiedziami, jakie dostaną, m. in. kiedy chodzi o piosenkę do pierwszego tańca. Możesz jeszcze zasugerować się znajomymi, jacy przedtem sami realizowali wskazaną uroczystość. Czasami oni będą mieli namiary na dobrego DJ-a.

Musisz jak najszybciej ponadto opracować wyjątkowo dokładny terminarz ślubu i uroczystości weselnej w taki sposób, żeby żadnej rzeczy nie przeoczyć. Możesz to zrobić w standardowym kalendarzu albo z wykorzystaniem tablicy zawieszonej na ścianie, na jakiej będą zapisane wszystkie ważne sprawy. Podczas zaślubin oraz wesela możesz poprosić świadków, aby rzetelnie monitorowali, żeby specjalne zabawy toczyły się zgodnie z harmonogramem. Jeśli zapadła decyzja, by wynająć DJ-a, który jednocześnie posiada zdolności wodzireja, to możesz też jemu przydzielić oddzielne zadania.

A jeśli chcemy, aby ktoś zrobił wszystko za nas?

Kiedy niestety nie możesz stworzyć ślubu oraz uczty weselnej osobiście, jest to głównie dla Ciebie za wielkie wyzwanie, wówczas możesz poprosić o wsparcie konsultanta ślubnego (który będzie miał pieczę nad technicznymi rzeczami) i konferansjera z doświadczeniem. Konsultant ślubny urządzi salę weselną, wybierze jadłospis, wybierze ozdoby do Kościoła i mnóstwo innych „szczegółów”. DJ na wesele będzie kierował wspaniałą muzyką oraz niespodziankami dla zaproszonych osób. Również on będzie szacował czas pojedynczych wydarzeń,

zachęcał gości do tańca, miał korzystny wpływ na atmosferę i dawkę ciężkiego dymu podczas pierwszego tańca. Celem specjalisty od planowania ceremonii ślubnych jest najzwyczajniej w świecie odciążenie Młodej Pary w czasie przygotowań do ślubu, a DJ jest i wykonuje swoje powinności już na przyjęciu weselnym (mianowicie w miejscu, gdzie eksperta od ślubów już nie ma).

Poniżej znajduje się film, na którym możesz zobaczyć przyjecie weselne z DJ-em

DJ pewnie wcale nie jest nieodzowny w Kościele wtedy, kiedy odtwarzany jest Marsz Mendelssohna. Bez takiego fachowca tymczasem żadna impreza nie będzie miało tak niezwykłej atmosfery, dobrej dozy dowcipu oraz ciekawostek, na które czekają uczestnicy imprezy. Nim wybierzesz interesujący repertuar na własne wesele, odpowiedz sobie na następujące pytanie:zamierzasz zrealizować własne wymagania czy przybyłych gości? Nieprawidłowo wyselekcjonowana ścieżka dźwiękowa jest w stanie skutecznie zepsuć każde wesele. Uczestnicy w takiej sytuacji najzwyczajniej w świecie przesiadują przy jedzeniu, zjadają to, co jest na nim wystawione oraz rozmawiają ze sobą. Większość piosenek powinna być na pewno taka, jaka Tobie przypadła do gustu. Należałoby też umieścić co najmniej kilka piosenek, podczas których mogą się bawić najmłodsi i najstarsi przedstawiciele rodów.

Pierwszy taniec jest na uroczystości weselnej niezwykle ważny, z tego względu ustal wraz z DJ-em, jaki utwór ma być odegrany oraz w jakim tonie. W ostatnim czasie nadzwyczaj atrakcyjny stał się ciężki dym, za pomocą którego nowożeńcy prezentują się jakby szybowali w chmurach. Obsługę opisanego akcesorium lepiej zostawić fachowcom, ponieważ oni dokładnie wiedzą, czy niedługo sprzęt ma rozpocząć pracę oraz jakiego typu lód musi się w środku znaleźć. Może to zrobić faktycznie znany DJ na weselu, który ma powyższy sprzęt i jest w stanie go wykorzystać.

Jeżeli interesuje Cię problematyka weselna, a precyzyjniej oprawa instrumentalna, jaka musi się na nim znaleźć, kliknij w odnośnik z boku – DJ na wesele