bezpieczne pozycjonowanie pozycjonowanie stron toruń pozycjonowanie sklepów
Pozycjonowanie – kluczowe informacje dla początkujących
21 kwietnia, 2017
dj na wesele gdańsk muzyka na wesele muzyka do pierwszego tańca
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
27 kwietnia, 2017

Dochodzenie odszkodowań – warto wybrać kancelarię adwokacką

adwokat toruń skuteczny prawnik kancelaria adwokacka z torunia

W jaki sposób można bronić się przed kancelariami-oszustami?

„Zawodowcy” od odszkodowań, prawnicy posiadający wyłącznie podstawową wiedzę z owego zakresu, kancelarie odszkodowawcze bez żadnej przeszłości – to tylko wybrane podmioty, jakie zajmują się – nie bójmy się tego powiedzieć jasno – nabieraniem Petentów. Kim są Ci poszkodowani? To ofiary stłuczek na drogach, pomyłek lekarskich, pacjenci leżący przez dłuższy okres w placówkach zdrowia ze względu ciężkiej operacji, podwładni przedsiębiorstw, którzy mieli nagły wypadek przy pełnienia obowiązków. Trudności z pozyskaniem rekompensaty zaczynają się niezwłocznie po odrzuceniu przekazania go poprzez ubezpieczyciela, dalej jest jeszcze ciężej. Często opisana placówka radzi poszkodowanemu tzw. kancelarię odszkodowawczą, która „oczywiście doradzi jak otrzymać odpowiednie zadośćuczynienie”. W końcu nie potrafi niczego dokonać bez adwokata, ponieważ właśnie on może występować w trakcie procesu sądowego jako obrońca. Te osoby, które skorzystały z pomocy „zawodowców od odszkodowań”, straciły mnóstwo pieniędzy, czas oraz nerwy. Jak sprawić, żeby krótko mówiąc nie dać się nabrać?

Absolutnie nie zawieraj od razu umowy, sprawdź ją z adwokatem

W kwestii uzyskiwania należytego odszkodowania wcale nie powinieneś się spieszyć. Jeżeli zajdziesz do kancelarii odszkodowawczej, oceń dokładnie warunki umowy – najlepiej weź ją z pozostałymi oświadczeniami do domu. Zawodowiec, jaki nie da Ci starannie odczytać wszystkich punktów umowy, w ogóle nie jest wart Twojego czasu…ani środków. Lepiej wyszukaj którąś Kancelarię Adwokacką z Torunia, która precyzyjnie wyjaśni Ci wszystkie detale, które umieszczone są na piśmie. Oczywiście skuteczny, odpowiedzialny oraz uczciwy adwokat usiądzie z Tobą przy pismach oraz krok po kroku wyłoży to, czego nie rozumiesz. Bez wątpienia kancelarie, jakie cieszą się popularnością oraz zachęcającą oceną pozostałych Klientów, także trzeba mieć na względzie. Nieustannie kontroluj do kogo w rzeczywistości się zgłaszasz po pomoc!

Umowę powinien opracować prawnik, a nie „jakaś” kancelaria

Gdy natomiast zrobiła to kancelaria odszkodowawcza, wtedy należałoby za jednym zamachem wykluczyć z niej wpis mówiący o przekazywaniu całej korespondencji tyczącej się sprawy wyłącznie do pełnomocnika (czyli oczywiście biura zajmującego się odszkodowaniami). W przeciwnym razie nigdy nie skontrolujesz żadnego powiadomienia z sądu, oprócz tego mówiącego o wielkości kosztów sądowych i o niepowodzeniu. Musisz od razu dostać całą korespondencję, zaś wszelkie przeoczenia muszą obowiązkowo podlegać grzywnie. Możesz, przykładowo dodać własny zapis, że nieprzekazanie dotychczasowej dokumentacji będzie powodem anulowania przez Ciebie zawartej umowy i wysłaniem na Twój rachunek bankowy określonej sumy. Uczciwy adwokat w ogóle nie będzie dokonywał w niniejszej sprawie zbędnych kłopotów, bowiem dokładnie wie, jakie jest jego posłannictwo oraz posiada ubezpieczenie OC, np. gdy niecelowo zaginie jakichkolwiek papier, natomiast Ty w rezultacie będziesz dochodził w trakcie rozprawy własnych praw. Naprawdę u wziętych prawników takie sytuacje zaliczają się do rzadkości.

Na który rachunek rozliczeniowy dotrą środki z odszkodowania? Twoje czy naciągaczy?

Oczywiście, iż na Twój rachunek bankowy. Ów dopisek musi koniecznie figurować w sumie w którejkolwiek umowie odnoszącej się do zdobywania zadośćuczynienia za wypadki samochodowe, incydenty podczas pracy, przeoczenia lekarskie etc. W żadnym przypadku nie akceptuj tego, żeby środki zostały przekazane na rachunek bankowy spółki odszkodowawczej. Mogą nigdy do Ciebie nie dotrzeć albo firma będzie nimi obracać oraz dostaniesz je w dużo dalszym czasie. Pamiętaj, iż taka firma nie będzie Twoim pełnomocnikiem w żadnym sądzie i równocześnie nie będzie funkcjonować jako Twój rzecznik. Nie ma zwyczajnie ku temu upoważnień.

Działalność, nad którą nikt nie posiada nadzoru

Biura odszkodowawcze to zazwyczaj spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, natomiast zatrudnieni to nierozważne osoby, jakie niestety nie mają ani wiedzy, ani kompetencji w administrowaniu sprawami o odszkodowanie. Żaden organ państwowy bowiem nad omawianymi spółkami nie sprawuje zadowalającego nadzoru. Zazwyczaj przełożony jest prawnikiem, który legitymuje się tylko częściową wiedzą. Bowiem prawnik to nie ten sam zawód adwokat czy radca prawny. Prawnik może tylko „dawać porady prawne”, jednak mówiąc w skrócie nie wolno mu podejmować działań w którejkolwiek sprawie. Więc nie powinien być reprezentantem w trakcie sprawy w sądzie – obrońcą, oskarżycielem etc. Prawnik jest w stanie pomóc konstruować dokumenty, interpretować Petentom szczegółowe artykuły i ściśle objaśniać, jak dana sprawa wygląda z perspektywy polskiego prawa. Bez aplikacji oraz umiejętności jest osobą, jaka posiada wiedzę bardzo ogólną z kręgu prawa oraz dodatkowo połowiczną.

Kancelarie zajmujące się zadośćuczynieniami i windykacyjne walczą o Klientów z rzetelnymi kancelariami adwokackimi, które pomagają dziesiątkom poszkodowanych. Jeśli chodzi o procesy sądowe, to są często zmuszone do czerpania z porad adwokatów, ponieważ nie mają jakichkolwiek uprawnień – są pełnomocnikami w całej sprawie dopominania się o rekompensatę. Stąd też zanim zadecydujesz, gdzie pójdziesz po pomoc, przewertuj usługi kancelarii adwokackich a nie placówek odszkodowawczych.

Jeżeli zaintrygował Cię ten temat oraz zamierzasz popatrzyć, w jaki sposób prezentuje się profesjonalna strona internetowa prawnika, możesz wejść tutaj – Prawnik Toruń