Ksiegowos Torun - Kadry i place uslugi rachunkowe
Otwieramy firmę – wybieramy formę opodatkowania
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Liposukcja bez skalpela Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego celem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad oraz bada ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do poddania się liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale też korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Taka metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, aby można było wsunąć specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, aby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w przeciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma również dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, która jest używana do oderwania tłuszczu od innych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie dobry w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest wprost na tłuszcz. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane za sprawą naturalnych procesów metabolicznych. Aby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w ciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zatroszczyć się o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na zaaplikowaniu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg trwa około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Wadą tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Warto też po zabiegu podjąć masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie niepotrzebnego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze widoczne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla utrzymania optymalnych rezultatów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.