Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Ocieplanie dachów
17 września, 2020

Stomatolog Toruń

Każdy z nas z zazdrością spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że nieskazitelny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto zadbać o estetykę swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają przyzwyczajenia i jedzenie. Kawa, herbata, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w dużej mierze mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka płytka z masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dobrane licówki, stomatolog sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie stomatolog wie, które fragmenty szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Kolejny krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Znajdziemy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z różnych materiałów. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- czy warto zainwestować?

Zaawansowany poziom technologii dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Wszyscy chcemy o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje mnóstwo alternatyw by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia spędzimy u dentysty około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Innym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w specjalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od fachowca. Najczęściej nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się obawiać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie zalecane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około pół godziny a jego cena jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl