Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserowa Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozbudowy technik i technologii stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Obecnie pacjenci mają do wyboru wiele metod, które eliminują przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a także uzupełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na rezultat należało czekać aż do końca leczenia i całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie stworzono możliwość poznania rezultatu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić braki zębów nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera wszczepienie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia ciągnął się przez parę miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się długim czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co wymaga czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną ze wspaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze efekty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym jest całkiem komfortowy i nie zajmuje wiele czasu. Bardzo funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować moc lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się poprawić także przy użyciu koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się na zęby. Dzięki nim da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

Stomatolog Toruń