ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie rozwijającym się technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy ponawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl