Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Skuteczna depilacja – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019

Zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Współczesna medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które efektywnie udoskonalają urodę, bez konieczności podejmowania surowych ćwiczeń oraz diet, co więcej znaczna część z nich odbywa się bez użycia skalpela i nie wymaga specjalnych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej używają co raz to nowocześniejszych technologii, które formują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie ze względu na to, że razem z postępem technologii stają się znacznie mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie potrzebują przewlekłego okresu rekonwalescencji; bardziej osiągalne – ceny zabiegów są co raz przystępniejsze; a także co raz skuteczniejsze. Zabiegi medycyny estetycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI KOSMETOLOGII MEDYCZNEJ

Laser

Współcześnie lasery mają wielkie funkcje w klinikach medycyny estetycznej. Realizowane badania i korzystające z nich w pracy technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry i sylwetki ciała. Do najczęściej spotykanych funkcji laserów w zakresie poprawy urody zaliczają się zabiegi odmładzające, likwidujące ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a także rozstępy lub blizny. Laser używany jest również w walce z niepotrzebnym tłuszczem (na przykład lipoliza laserowa) a także zbytnim owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Mimo tego, że botox – toksyna botulinowa jest znany dzięki medycynie estetycznej od wielu lat, to ciągle znajduje co raz to nowsze zastosowania. Poza eliminowaniem zmarszczek i ograniczaniem nadpotliwości co raz powszechniej wykorzystywany jest też w leczeniu bruksizmu i migren, a także zmianie wyglądu bez konieczności poddawania się chirurgii plastycznej, chociaż poprzez uniesienie czubka nosa lub zmniejszenie poziomej zmarszczki pomiędzy ustami a brodą. Często też botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W odróżnieniu od zabiegów liftingu, nici liftingujące to stosunkowa nowość, która jest zdecydowanie mniej inwazyjna, a przynosi porównywalne rezultaty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich celem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Oddziałuje to pobudzająco na wytwarzanie kolagenu, co dodatkowo wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W przeciągu 12-18 miesięcy nici wchłaniają się, a z tego względu dają lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się także o to, aby w ofertach były też zabiegi, które usuwają nadmiar tkanki tłuczowej. Dzięki nowym metodom można łatwo i z reguły bez bólu pozbyć się tkanki tłuszczowej z takich obszarów, jak brzuch, pośladki, uda albo ramiona. W zależności od metody, może być wystarczająca nawet jedna wizyta w klinice kosmetologicznej albo niewielka seria efektywnych zabiegów. Zwykle na efekty trzeba poczekać kilka tygodni, dlatego że niechciany tłuszcz jest wyrzucany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najskuteczniejszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia albo na przykład liposukcja laserowa. Niestety tego typu metody, choć likwidują nawet 30% tłuszczu, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie wspomagają i modelują ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest własny materiał pacjenta, pozyskiwany z krwi albo tłuszczu. Zwykle ma to na celu odnowienie i rewitalizację tkanek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wstrzykuje się pod skórę poprzez kilkukrotne nakłucia zwykle w okolicach twarzy, dekoltu, szyi albo na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki poddają się wewnętrznej naprawie: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu oraz rozwoju naczyń krwionośnych. Te działania nie tylko poprawiają wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki albo likwidują inne niedoskonałości, ale również mogą regenerować oraz odtwarzać zużyte tkanki, co jest stosowane także w innych specjalizacjach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej głównym celem jest odbudowa i nawilżenie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia przy użyciu igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów albo wyciągów roślinnych w specjalistycznych koktajlach, które mają niesamowicie dobry wpływ na stan skóry. W taki sposób można także podawać preparaty wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo zapobiegające łysieniu. Mezoterapia jest metodą medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia oraz jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej klinik medycyny estetycznej oferuje nie tylko poprawki estetyczne, ale pełną gamę usług, które promują zdrowy styl życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a nawet badania potrzebne do utrzymania zdrowia organizmu. Zwykle są to również fachowe sugestie na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji lub sposobów na relaks. Wszystko z takiego powodu, że skóra w dobrej kondycji dłużej zachowuje młodość, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich efekty są znacznie trwalsze.