Salus – odszkodowania za wypadek drogowy
14 kwietnia, 2016
Projektowanie ogrodów eleganckich
13 maja, 2016

Kursy jazdy defensywnej – profesjonalizm i doświadczenie

Dokładne obserwowanie jezdni, przestrzeganie zasad prawa drogowego, rozsądek przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to dobry przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także elementy jazdy defensywnej, czyli stylu jazdy, który poprzez odpowiednie czynności i zachowanie ostrożności poprawia poziom kultury na drogach. Jazda defensywna to przede wszystkim intuicyjne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To również optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i w miarę wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie słyszeć o zasadach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat prowadzi szkolenia jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i wyszkolona kadra to nasze największe atuty. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nas, to znakomita szansa na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Odkryj na czym polega szkolenie jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega szkolenie jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej złożony jest z 3 etapów. Pierwszy etap szkolenia to audyt bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor ocenia styl jazdy osoby kierującej pojazdem. Przy pomocy specjalnego systemu telemetrycznego obliczane są wszystkie czynności kierowcy, jak i dane pokonywanej trasy, takie jak obciążenie silnika, średnia prędkość i średnie użycie paliwa. Podczas jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej szczegółowo ocenić zachowanie kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. W dalszej kolejności rozpoczyna się kolejna część szkolenia – ćwiczenia teoretyczne, w trakcie których omawiane są precyzyjnie takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, styl prowadzenia pojazdu, prawo ruchu drogowego, czytanie zachowań na drodze, psychologia w ruchu drogowym, jazda ekonomiczna, przyczyny i skutki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po zakończeniu teorii, kursanci są kierowani na ponowne zajęcia praktyczne z instruktorem. Teraz jednak starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor poprawia złe przyzwyczajenia i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej

Koncepcja jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. najbardziej istotnym elementem idei jazdy defensywnej jest właściwe dopasowanie prędkości pojazdu do warunków drogowych i skuteczne opanowanie reakcji na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny powinien umieć rozpoznawać wszelkie granice i powinien być świadomy zagrożeń na drodze. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na początku należy odpowiednio przygotować samochód do jazdy. Kontrolujemy ilość płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. Przyjmujemy wygodną pozycję i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Prowadząc samochód skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wtedy mamy większą szansę na szybsze dostrzeżenie potencjalnego niebezpieczeństwa. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, dopasowując szybkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Analizujemy zachowania innych kierowców, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub zdrzemnij się na kilka minut. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często mogą uratować życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

jakie są zalety szkolenia jazdy defensywnej?

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Opracowanie strategii jazdy samochodem nie będzie dla nas poważnym wyzwaniem. Szkolenie jazdy defensywnej minimalizuje ryzyko drogowe i redukuje stres związany z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na zmniejszenie kosztów użytkowania pojazdu. Po zakończeniu szkolenia jesteśmy bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni siebie za kierownicą i mocniej skoncentrowani na jeździe. Kurs jazdy defensywnej zdecydowanie rozwija wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego atrakcyjna cena.

W kursie jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo przystępnej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w organizacji specjalistycznych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wiele osób skorzystało z naszej oferty. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może pochwalić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, dzięki którym nasi Klienci uczą się z przyjemnością. W naszym ośrodku znajduje się także profesjonalny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/