Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – krótki poradnik
24 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Innowacyjne nalewarki od autoryzowanego dostawcy
6 października, 2016

Etykieciarki i maszyny pakujące od autoryzowanego dostawcy

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w projektowaniu aplikatorów etykiet. Pierwotnie osadzanie naklejek odbywało się dzięki technologii „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były jednak tak ogromne, iż firma zadecydowała o realizowaniu maszyn niestandardowych. Firma Ultrapak posiada zatem w swojej ofercie rozmaitego typu aplikatory etykiet P. E. Labellers. Przynależą do nich etykieciarki wieloczęściowe, etykieciarki rotacyjne oraz maszyny etykietujące liniowe. Pierwsze stosuje się do nakładania rozmaitych naklejek, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. W tym momencie dostępne są trzy rodzaje etykieciarek modularnych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Tymczasem maszyny karuzelowe perfekcyjnie sprawdzą się do nanoszenia papierowych banderoli przy produkowaniu spirytusu, wina albo wyrobów spożywczych. Ostatni typ aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – nadają się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą naklejać banderole na pełne i puste opakowania. Jakie metody są wykorzystywane przy etykietowaniu wyrobów? Otóż dziś stosuje się technikę cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET oraz PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Genialnym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność aplikowania banderoli z rolki za pomocą kleju topliwego, ponieważ wymusza on wykorzystywanie pomocniczych specyfików chemicznych, np. rozpuszczalników. Po pierwsze powiększa to wyraźnie koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka oraz środowisko naturalne, a po trzecie – technologia ta jest niepewna. W liniach o sporych wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie przylepiać banderole ze skutecznością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Znakomitym dodatkiem jest tutaj zespół automatycznego łączenia rolki. Podsumowując: Ultrapak jest autoryzowanym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie aplikować banderole plastikowe z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), etykiety samoprzylepne nieprzezroczyste, przejrzyste, wykonane z papieru, syntetyczne oraz nalepki wycinane z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Maszyny etykietujące oferowane przez Ultrapak mają parę kluczowych cech: funkcjonalne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę centralną i samocentrujące platformy. Ergonomiczne kształty etykieciarek dotyczą wszystkich osłon i konstrukcji urządzenia, co wyraźnie zwiększa stopień bezpieczeństwa. W katalogu firmy znajdują się następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza zdecydowanie sprawdzi się przy nakładaniu banderoli papierowych na górną część opakowań. Jest doskonała do zakładania etykiet w formacie litery „L” i „U” z wykorzystaniem kleju zimnego albo zmieszania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa systemy karuzelowe daje możliwość zrealizowania po sobie dwóch prac: dodania na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią zakrętki (przy użyciu drugiej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na niezwykle dużą skuteczność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w czasie godziny. Etykiety mogą być zrobione zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu tejże maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (ewentualnie zaczep rolki), zespół cięcia banderoli, czujniki markerowe, czujniki kontrolowania napięcia folii, bęben do kierowania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie wyrównujące przesuwanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w nieskomplikowany sposób regulować za pomocą panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest zależna od falownika oraz dostosowuje się mechanicznie. W zależności od wariantu posiada narzędzia nadzorujące, centralny układ smarownic, zespół śledzenia oraz wydawania banderoli, urządzenie unieruchamiające, elektroniczny system napinania i regulowania folii, mechaniczne dostrzeganie krańca rolki z etykietami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z uzupełnieniami, szafę do sterowania maszyną, wykrywacz niewystarczającego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą i topielnikiem i powłoki zabezpieczające. Topielnik z typu Rollmatic składa się z układu liniującego nalepki, walca transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (albo dwoma) i wałka klejowego. Znaczącymi zaletami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% ilość etykiet na jednej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, zredukowana liczba przestojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez eliminowanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, likwidacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo niski pobór mocy oraz obniżenie kosztów na części zamienne.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można opracować wraz z konsultantami konkretne pakowaczki które nadają się do podłączenia do istniejącej linii wytwórczej, jak również całościowe rozwiązania. Owijarki do palet, roboty przemysłowe do układania opakowań na stosy, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce bądź ryż. Ładowanie dokonuje się z użyciem nowatorskich metod w obszarze otrzymywania próżni, duszenia w woreczkach próżniowych oraz napowietrzania wyrobu. Unikalnym wariantem pakowaczek są te, które umieją sprawnie zawinąć czerwone mięso, chroniąc jego atuty smakowe oraz optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są nietrudne w myciu, konserwacji, serwisie i naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne części zastępcze. Zazwyczaj są wyposażone w układ samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują rozmaite techniki zgrzewania: z wykorzystaniem szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem bądź zgrzewu ze stroną do ucięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to potrafią one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE oraz woreczkami PA. Całościowo tunele pakujące można rozdzielić na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są wytwarzane zwykle jako urządzenia spełniające funkcję układania towaru na paletach i rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to dużo użyteczniejsze oraz wydajniejsze rozwiązanie. Wszelkie projekty maszyn pakujących są prowadzone w oparciu o indywidualne potrzeby Nabywcy, np. jego prognozowania co do wydajności zamówionej linii technologicznej. Również połączenia między maszynami są w tenże sposób opracowywane. Interesanci mogą zatem dobrać linię do danego przetworu, przykładowo. płatków owsianych.

Jeśli zainteresowała Cię oferta firmy Ultrapak kliknij w link – ETYKIECIARKI