Adwokat Toruń Rozwody Separacje
Wszystko o rozwodach – koszty, argument przemocy, alimenty
20 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu
23 marca, 2017

Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści

Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Najpierw musimy objaśnić, do czego tak naprawdę etykieciarka służy. Mówiąc w skrócie jest to maszyna seryjna, której celem jest przylepianie etykiet na różnorakie rodzaje towarów. Wzorem mogą być butelki z żubrówką lub wódką. Posiadają podłużny kształt oraz zwykle są wytworzone ze szkła. Aplikator etykiet nakłada na nie etykietkę z kluczowymi informacjami: nazwą jednostki dostarczającą alkohol, nazwą trunku, okresem przydatności do spożycia etc. W przypadku napojów wyskokowych, przykładowo whisky, etykieciarka musi koniecznie nakleić też akcyzę.

Jedną z dobrze atrakcyjnych firm sprzedających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła kilka technologii naklejania etykiet: nalepki samoprzylepne, etykiety na zimny klej, etykiety odcinane, etykiety termokurczliwe. Aplikator etykiet może nanosić etykiety na różnorodne rodzaje wyrobów, przykładowo do napojów (napoje energetyczne, słodkie soki, gazowane nektary), do żywności (oleje do smażenia, puree, świeże mleko), do kosmetyków (kremy dla kobiet, kosmetyki kolorowe, balsamy po goleniu) oraz sporo innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najlepsze rozwiązania, jeżeli chodzi o etykietowanie wyrobów. Od jakiegoś czasu ciekawostką jest metoda Adhesleeve, jaka polega mówiąc skrótowo na tym, że każda etykieta posiada typowe paski kleju poliakrylowego. Ogólnie ten wytwórca zajmuje się sprzedawaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Maya, Roll-Line czy Rotaxa. Niektóre typy są w stanie układać banderole na pustych opakowaniach i wszystkich zapełnionych napojem wysokoprocentowym, kosmetykiem czy żywnością.

Trzeba na pewno przemyśleć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, m in. segmentowej. Z jej pomocą możemy oznaczać jednorazowo choćby 6 towarów. Efekt finalny jest zależny od liczebności stacji, w jakie będzie uzbrojona oraz od średnicy karuzeli – gdyż etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się mianem „karuzelowych”. Opakowania puste bądź z produktem są stawiane wokoło głównej stacji, która obraca się oraz w tym samym czasie przenosi naklejki.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

Jeżeli producent jedzenia, alkoholu lub kremów planuje posiadać bezawaryjną maszynę do osadzania etykiet na opakowania, wówczas powinien wybrać właśnie P. E. Labellers. W naszym kraju jest zaledwie parę firm, jakie zajmują się sprowadzaniem tak profesjonalnych urządzeń przemysłowych i późniejszym ich serwisem. Warto zawsze zainwestować w coś, co będzie przeznaczane do seryjnej produkcji przez masę lat. Aplikator etykiet można zaadaptować na potrzeby linii wytwórczej, jaką obecnie posiada konkretna firma.

Główną zaletą jest sama technologia Adhesleeve, która udostępnia możliwość redukcji zbytecznych wydatków, np. kosztów magazynowania kleju, nakładów na rozcieńczalniki (stosowane są w etykieciarkach stosujących gorący klej), sponsorowania dodatkowego czasu mechaników trudniących się weryfikacją systemów klejowych. Ogromnym pozytywem jest to, że wcale nie trzeba zatrudniać specjalistów – więc osób z doskonałymi kompetencjami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest doprawdy prosta. Jest możliwa przy pomocy panelu dotykowego.

Można też liczyć na o wiele mniej postojów na linii przemysłowej, większą odporność nalepek i obniżenie kosztów na energię (są powiązane z ogrzewaniem kleju w innych rodzajach aplikatorów etykiet).

W jakiej cenie można kupić aplikator etykiet?

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy zasadnicze cechy: atrakcyjną cenę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Projekt któregokolwiek aplikatora etykiet jest zawsze dopasowywany do oczekiwań Klienta. Istnieje alternatywa umiejscowienia tej aparatury na jak najmniejszym obszarze i jednocześnie nie zostają złamane nakazy BHP. Każda z nich ma opływowe ramy oraz specjalistyczne osłony, aby pracobiorca w trakcie obsługi mógł poczuć się stabilnie. Porządkowanie, naprawa, przezbrojenia – są wyjątkowo łatwe.

Cena etykieciarki zależy często od jej wariantu, czyli od metody, w jakiej później będzie pracować. Istotne jest też to, czy Kontrahent jest zainteresowany zakupem kompletnej linii produkcyjnej czy jedynie pojedynczego aplikatora etykiet. Korzyścią ze stosowania nowatorskiej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w niedługim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers epizodycznie się psują i w ogóle nie są przyczyną długookresowych zastojów. Najczęściej w takich okolicznościach są brane pod uwagę: wskaźnik zawodności oraz standardowy czas postoju linii.

Prócz etykieciarek dobrze jest zaopatrzyć linię fabryczną w inne innowacyjne urządzenia, m in. kontrolery butelek, kapslownice albo napełniarki. Na wydajność produkcji oddziałują wszystkie urządzenia, które biorą udział w produkowaniu produktów i pojedynczy pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej ilości czynników aniżeli parametry techniczne.

Jeśli zamierzasz wiedzieć więcej o przyklejaniu etykietek na opakowania, kliknij w ten link – Aplikatory etykiet