Nowoczesne etykieciarki Banderolownice Aplikatory etykiet
Etykieciarki przemysłowe – rodzaje, technologie, korzyści
21 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady
23 marca, 2017

Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Oryginalne pomysły na ozdobienie mieszkania

Motywy dekoracyjne powinny być dostosowane do całego stylu, w jakim mieszkanie zostało urządzone. W internecie mamy możliwość wyszukać kilkanaście zakładów proponujących gliniane figurki, fototapety, nogi drewniane do mebli czy wzorzyste pudełka do odkładania drobiazgów. Jeśli jednak krótko mówiąc nie zamierzasz się wykosztowywać, spróbuj wykonać dekoracje samodzielnie, np. z papieru, z rolek po papierze toaletowym lub najzwyczajniej w świecie zaprojektuj swój pierwszy rysunek.

„Szpulki” po ręcznikach papierowych mogą prezentować się początkowo nieinteresująco – małe, proste oraz nadają się wyłącznie do kosza na śmieci. Możemy jednak skonstruować z nich oryginalne prace na ścianę. Należy pociąć pojedynczą rolkę (niewątpliwie uprzednio należy ich trochę nagromadzić) oraz zakryć cienką warstwą farby w sprayu (opcjonalnie farbą i brokatem). Następnie trzeba naszkicować jakiś ciekawy kształt, konstrukcję, w której pojedyncze elementy będą przylepiane na ścianę i voila! Jeszcze jednym projektem – na święta Bożonarodzeniowe oraz Wielkiej Nocy – jest skonstruowanie szybujących dekoracji z takich rolek. Powycinane fragmenty należy ze sobą połączyć, zaś poprzez jakąś spośród nich przeciągnąć niteczkę albo sznurek. Wymienionych elementów dekoracyjnych można zawiesić kilka, aby efekt był jeszcze lepszy.

Od niedawna popularne są lampiony zrobione z papieru, bowiem dzięki nim niewielkie i duże lampy wyglądają doprawdy zjawiskowo. Można wyciąć drobne paseczki bądź jakieś inne wzory w dowolnych wielkościach i z nich utworzyć ozdobę. Kolejnym pomysłem jest spisanie na piaskowym papierze (zbliżonym do dawnego) wierszyka (lub przepisanie fragmentu ukochanego utworu w formie prozy), zaś następnie okrycie nim lampki nocnej.

Drewniane akcesoria od producenta

Jeśli zależy Ci na ozdobieniu domku w olśniewający sposób, możesz skorzystać z mnóstwa oferty producentów mebli, np. producenta nóg drewnianych. W ofercie można wypatrzyć przepięknie ozdabiane nóżki do szafek, balustrady oraz nakładki na meble. Konstruowane są z najznakomitszej jakości półproduktów – pewnie brzmi to niczym slogan handlowy – aczkolwiek jest tak w rzeczywistości. Wspomnianym półproduktem jest najzwyczajniej w świecie znakomitej jakości drewno, m in. bukowe albo z jesionu. Sprzęty dzięki misternie zdobionym nogom nadają pomieszczeniom niespotykany charakter. Drewno jest najwspanialszym budulcem, z jakiego od wieków produkuje się meble i akcesoria meblowe. A dzięki odpowiedniej pielęgnacji można się nimi cieszyć przez kilkanaście lat.

Wyposażenie stworzone z drewna możesz naturalnie przymocować samodzielnie. Krótko mówiąc nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, oprzyrządowania czy „następnej pary rąk”. Więc jeśli zakupisz tralki klasyczne, bynajmniej nie musisz zadręczać się, iż nie będą dopasowane. Wytwórcy nóżek drewnianych mogą skonstruować nóżki drewniane oraz inne części na zamówienie w każdej ilości. Inaczej mówiąc, że masz możliwość zamówić balustrady, które będą dostosowane do pozostałych elementów wyposażenia mieszkania. Ważne jest tutaj to, na co Ty liczysz, jakie modele są w Twoim guście i jaki ma być efekt końcowy. Możesz podyskutować z wytwórcą dodatków do mebli lub z stylistą wnętrz, jeżeli nie wiesz całkowicie na co się zdecydować.

Tralki – idealne do każdego wnętrza

Tralki to dodatkowe barierki, jakie instaluje się na balkonach, po stronie zewnętrznej schodów oraz oknach. Zazwyczaj wiele tralek jest złączonych z poręczą. Ich główną funkcją jest osłanianie obszarów, z jakich można upaść. Wymienione barierki posiadają oryginalne formy, jednakże wszechstronnie stosuje się barierki z prętami (inaczej oczywiście tralkami), barierki szklane i barierki ze stalowymi linami. Barierki ze szczeblami niejednokrotnie umieszcza się w domkach jednorodzinnych oraz mieszkaniach dwupoziomowych, w jakich ubezpieczają schody i loggie. Dobrze jest mieć na uwadze, że balustrady mają gwarantować bezpieczeństwo wszystkim współlokatorom (także dzieciom), stąd też powinny być zgodne z literą prawa.

Równolegle są istotnym motywem dekoracyjnym, który potrafi odznaczać się z otoczenia kolorem, dbałością o szczegóły i wysokością. Tralki, poręcze oraz inne elementy możesz wykonać u dobrego rzemieślnika, jednakże musisz przygotować się na wysoką cenę. Manualnie wykonywane egzemplarze są nieszablonowe – z pewnością nigdzie wspomnianych nie wynajdziesz. Osoby pozostające w Twoim domu z całą pewnością to spostrzegą.

Ogólnie można wyszczególnić parę rodzajów balustrad (wyróżniają się przez wzgląd na kompozycję):

Balustrady ażurowe – w jakich ulokowane są tralki.

Balustrady pełne – są najstabilniejsze. Przeważnie przygotowane z ciężkich materiałów, m in. cementu lub cegły.

Balustrady kurtynowe – są robione z całych elementów, jakie następnie przyczepiane są do podstawowej części, przykładowo ze szkła.

Schodki, których wysokość przekracza 0,5 metra muszą obowiązkowo mieć zabezpieczenie w formie bariery (bądź zbliżonej konstrukcji) od strony zewnętrznej. Wysokość „przegrody” w przypadku domków jednorodzinnych nie powinna być mniejsza niżeli 90 cm.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej, wejdź w link po prawej stronie – Nogi drewniane sklep