Chirurgia stomatologiczna – Najczęściej wykonywane zabiegi
15 lutego, 2021
Maszyny rozlewnicze i ich typy w przemyśle
7 grudnia, 2022

Rodzaje pakujących maszyn dobre dla twojej firmy

Pakowanie produktów to jeden z najistotniejszych etapów sprzedawania. Klienci skupiają nie tylko uwagę na metodę pakowania wybranego produktu – czy podoba się pod względem wyglądu, czy jest funkcjonalne, ale również na bezpieczeństwo oraz dużą jakość w czasie transportu. Ważne jest przecież by towar w ładnym pakunku trafił do sklepu albo od razu do klienta w świetnym stanie. Z tego powodu nawet samo pakowanie do transportu ma ogromne znaczenie. Z tego powodu także w ofercie dostępny jest ogromy wybór maszyn pakujących, jakie nie tylko mają za zadanie poprawne opakowanie pojedynczego towaru, ale też za opakowania zbiorcze. Dodanie automatycznych systemów pakujących do produkcji widocznie ułatwia oraz przyspiesza proces, dzięki czemu produkcja oszczędza pieniądze oraz tym samym zyskuje.

Dodatkowo systemy pakujące takie jak celofoniarki czy kartoniarki sprawdzą się w niezliczonych profilach firm. Automatyzacja pracy jest ciągle mocniej pożądana  zwłaszcza, że dodanie maszyn pakowania do produkcji przekłada się na więcej efektywnej pracy. Oprócz tego poszczególne systemy maszyn pakujących kupowane są od wybitnych twórców, a w razie konieczności zawsze osiągalne są oryginalne zamienne części oraz serwis, które zapewnią stałość produkcji. Przed finalizacją zakupu dopasowanego systemu maszyn możliwe są testy i prezentacje poszczególnych maszyn pakujących, aby przedstawić ich korzystny wkład do przedsiębiorstwa oraz pokazać, że warto ich używać.

Jakie są typy systemów maszyn pakujących

Rodzaje maszyn pakującuch można pogrupować na parę sposobów. Inaczej będziemy pakować biorąc pod uwagę rodzaj towaru. Systemy maszyn pakujących dla produktów sypkich, a produktów płynnych potrzebują innych typów opakowań, to znaczy też odmiennych systemów maszyn pakujących. Podobnie jest, jeśli patrzymy na rodzaj opakowania. Na rynku dostępne są systemy, jakie są przystosowane do pakowania w kartony, inne do plastikowych opakowań, wiader, słoików, tacek garmażeryjnych oraz worków papierowych i foliowych. Rodzaje maszyn pakujących podzielimy też z uwagi na sposób zamykania opakowania. W inny sposób działają maszyny stosujące zamknięcia strunowe, inne stosują nakrętki lub korki. Analogicznie opakowania zbiorcze potrzebują odpowiedniej maszyny. Mogłoby się wydawać, że ilość potrzebnych maszyn pakujących jest spora, dlatego też w ofertach dostępne są kompletne linie pakujące. Każdy poszczególny fragment dostosowywany jest do wymagań linii produkcyjnej, toteż poprawne włączenie maszyn pakujących pod okiem specjalisty jest bardzo ważne.

Kartoniarki najczęściej stosowane systemy pakujące

Najpopularniejszym materiałem pośród opakowań są kartony. W wielu przypadkach towary, które mają już jedno opakowanie, często chronione są dodatkowym opakowaniem w postaci kartonika. Taką zależność zwykle możemy zaobserwować w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Obok tego opakowania zbiorcze oraz wysyłka produktów również wybiera opakowania kartonowe, z tego względu kartoniarki są jednymi z najpopularniejszych maszyn, jakie wdrażane są we właściwie każdym rodzaju przemysłu. Przeważnie stosowane kartoniarki to maszyny, które tworzą kartonowe owijki {tzw.|czyli| wrap-around oraz kartony klapowe.

Kartoniarki charakteryzuje też sporo zalet pod względem automatyzacji pracy. Duża część kartoniarek tego typu jest zaprogramowana do sięgania kartonu z kupki oraz pakowania przedmiotów od góry, zamykając w kartonie towary o wcześniej przygotowanej konfiguracji. Trzeba wzpomnieć, że w cały system kartoniarek jest zaprogramowany tak, by produkcja była niezakłócona. To znaczy, że systemy kartoniarek pilnują, by towary nie zbaczały z linii, zauważane były towary przewrócone, a także aby możliwa była separacja produktów. Taką metodą ładowanie towaru przez kartoniarkę odbywa się sprawnie i szybko. Samo przygotowanie kartonu wykonywane jest z najwyższą dbałością. Kartoniarki zaprogramowane zostały tak, by kartonowe opakowania były porządnie składane, dzięki dociskom, a odpowiedni topliwy klej chroni karton przed rozłożeniem oraz deformacją. Poszczególne te etapy pakowania kartoniarkami sprawiają, że towar jest zapakowany bezpiecznie i estetycznie, a to przy prawie zerowym wkładzie ludzkiej pracy.

http://www.kartoniarki.eu/

Maszyny i tunele pakujące, czyli opakowania zbiorcze

Ważną rolę dla produkcji grają też maszyny pakujące, które mają za zadanie tworzenie zbiorczych opakowań. Systemy maszyn i tuneli pakujących przygotowane zostały w celu, by opakowania jednostkowe np. puszki, butelki, słoiki, wiaderka oraz mniejsze kartoniki pakowano wspólnie w zbiorowe opakowania takie jak zgrzewka foliowa albo tekturowa tacka. Nie tylko ułatwia to wysyłkę poszczególnych produktów, ponieważ w takim opakowaniu są bezpieczniejsze, co neutralizuje ryzyko ich zniszczenia lub potłuczenia, ale też ułatwia sprzedaż dużej liczby towaru na raz. Lepiej jest zaoferować hurtową sprzedaż produktów w opakowaniach zbiorczych. Ponadto maszyny pakujące zbiorczo, podobnie jak kartoniarki, przystosowane zostały do tego, by pakować towary w sposób stały, dokładny oraz bez zbędnych postojów produkcji. Wykorzystywana folia albo elementy kartonowe dobierane są do produktów, aby cała produkcja funkcjonowała sprawnie i szybko.