Usługi dietetyka mobilnego Dieta Grudziądz Zdrowe odchudzanie dla osób przewlekle chorych
Najskuteczniejszy dietetyk mobilny
3 lutego, 2017
Tłumacz przysięgły online biuro tłumaczeń online Protlumaczenia.pl
Profesjonalny tłumacz przysięgły online
4 lutego, 2017

W dzisiejszych czasach, kiedy przedmioty materialne stały się dla większości osób najważniejszymi rzeczami w życiu, trudno o upominek, który realizowałby oczekiwania osoby przyjmującej dar. Na szczęście w niektórych grupach nadal przeważa przekonanie, że nie ma znaczenia nakład materialny, a myśl osoby przekazującej prezent oraz znaczenie danego daru.Przykładów nie trzeba godzinami szukać, starczy przypatrzyć się okazjom połączonymi z religią. W naszej tradycji jest to chrzest, komunia, sakrament bierzmowania albo ceremonia ślubna – uroczystości o wymiarze duchowym, uroczystości ważne dla ich świadków. W przypadku ceremonii połączonych z wiarą najważniejsza jest (oczywiście poza kontaktem z Twórcą) okazja dzielenia się tak ważnym momentem z najbliższymi nam osobami. A goście chcąc dać wyraz swojej radości, wręczają podarki dla osób, których ceremonia dotyczy.

Mając na uwadze, że na przestrzeni ubiegłych paru lat trochę zmieniło się podejście w kwestiach doboru podarku, to i tak wyraźnie widać, że dla osób praktykujących wiarę, sakramenty wciąż posiadają wymiar duchowy. Dla nich bardzo liczy się przeżycie duchowe oraz okazja członkostwa w tak ważnym dniu. Chcąc to unaocznić, dają one skromne prezenty, które mają zaakcentować rodzaj uroczystości i przekazywać alegoryczne przesłanie. Dlatego najczęściej ofiarowuje się dewocjonalia.

Dewocjonalia – co to jest i gdzie je kupić?

Dewocjonalia to szeroko pojęte przedmioty dotyczące kultu wyznaniowego, udostępnione w sprzedaży w sklepach stacjonarnych, sklepach internetowych, lub na targach przy okazji rozmaitego typu uroczystości powiązanych z religią. Pośród dewocjonaliów największym zainteresowaniem cieszą się najbardziej różańce, książeczki do nabożeństwa, tabliczki z wizerunkami świętych, obrazki srebrne, krzyżyki, świece oraz łańcuszki srebrne z medalikami.

Świece, obrazki srebrne… czyli co można podarować dziecku na chrzciny?

Wpisało się to w naszą tradycję, że w trakcie sakramentu chrztu chrzestni przekazują dziecku świecę podarowują białą szatkę. Świeca jest na czas chrztu zapalona poprzez ojca chrzestnego, natomiast szatką matka chrzestna przykrywa swego chrzestnego. Świeca oznacza życie, jej ogień odrodzenie jak i wyjątkowość wiary. A szatka jest wyrazem błogosławieństwa, a jej kolor – biel – to wyraz niewinności.

To jednak jeszcze nie wszystko. Chcąc ofiarować nowemu członkowi Kościoła coś trwałego, coś co będzie mu wciąż przypominać o chwili, w której został ochrzczony, niezwykle często ich wybór pada na łańcuszek srebrny z wisiorkiem bądź obrazek srebrny z wyobrażeniem aniołów czy Rodziny Świętej. Są to przedmioty które będą pomagały w wierze nowemu uczestnikowi wspólnoty przez resztę jego chrześcijańskiej drogi.

Różańce w prezencie na komunię

Oprócz Starego i Nowego Testamentu wciąż najbardziej lubianymi upominkami komunijnymi są łańcuszki srebrne z medalikami czy różańce. I tutaj można oczywiście spytać, czy jeśli łańcuszek wytopiony jest ze srebra, to czy faktycznie jest to podarunek wytrzymały. Oczywiście nie należy się tym martwić – srebro, o które właściwie się troszczy, będzie służyło przez długi czas.

Jeśli idzie natomiast o różańce, to jest to dar, który jest perfekcyjny dla kogoś, kto właśnie przyjęła sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Różańce to są przedmioty, które pomagają nam w modlitwie. Lecz nie oznacza to, że nie może on być niepowtarzalny. Wśród tradycyjnych różańców mamy możliwość odnaleźć i takie, które charakteryzują się cudownymi barwami i atrakcyjnym wykonaniem. Dla młodej osoby jest to dodatkowa wartość, obdarowując takim różańcem, sprawicie wielką radość i podkreślicie unikatowość sytuacji. I tak do wyboru są różańce perłowe, różańce różowe, różańce w kolorze nieba, bądź klasyczne czarne różańce. Oprócz barwy różańce różnią się także rozmieszczeniem elementów – niekiedy paciorki przypominają serca, czasem są to podłużne perełki czy bryłki. Wszystko to powoduje, że różańce wyglądają jak małe arcydzieła

Dewocjonalia na prezent ślubny

Pośród szerokiego asortymentu dewocjonaliów trzeba nad obrazkami srebrnymi z wizerunkami Rodziny Świętej. Czemu akurat obrazki srebrne? Prócz istotnego faktu, że pokazują one Syna Bożego Madonnę jak i Józefa, to chodzi również, co tu kryć, o aspekty estetyczne.

Obrazki srebrne odznaczają się subtelnością, starannością wykonania oraz dobrym smakiem, co sprawia, że będą doskonale łączyć się z każdym wnętrzem. Nic więc dziwnego, że to akurat one cieszą się obecnie sporą uwagą wśród klientów.

Bierzcie pod uwagę fakt, że w darach komunijnych, upominkach na chrzest czy sakrament ślubu nie idzie o to, by nabyć podarunek jak najdroższy, jak najbardziej innowacyjny. W sakramencie istotny jest na pierwszym miejscu aspekt duchowy, a drobne prezenty w postaci dewocjonaliów powinny wiarę podkreślić – dewocjonalia są najlepszym tego potwierdzeniem.

Jak widać wśród najczęstszych dewocjonaliów ludzie wciąż kupują klasyczne prezenty: różańce, łańcuszki srebrne, obrazki srebrne czy świece. Właściwie każde z nich będzie najlepszym i pięknym podarunkiem, którym będziesz mógł podkreślić swoją radość dając go osobie, która właśnie otrzymała sakrament, niezależnie od charakteru imprezy: chrzciny, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie bądź ślub.

Więc jeśli pragniesz sprawić swoim najbliższym uśmiech na twarzy i razem z nimi celebrować sakrament, daj coś wyjątkowego, np. dewocjonalia – kliknij w odsyłacz, by sprawdzić, jakie dewocjonalia możesz ofiarować swoim ukochanym.