Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do owijarek – nowoczesne technologie dla polskich rolników
26 sierpnia, 2016
Gdansk Taxi - Transport z lotniska - Airport Gdansk - Gdansk Shuttle
Jak najlepiej podróżować po Gdańsku – taxi, rower czy kolejka?
31 sierpnia, 2016

Muzyka wycisza i sprawia, że każdy człowiek czuje się odprężony Muzyka jest nieodłączną cząstką nas. W końcu każdy słucha innych piosenek i różnych gatunków muzycznych. Jedni uwielbiają ostre dźwięki gitary, a inni rozpływają się przy miękkim brzemieniu skrzypiec. Jest tymczasem rodzaj muzyki, który intensywnie oddziałuje na połączenia nerwowe w ośrodku mózgowym, podwyższając stopień koncentracji i rozwijając umiejętności nauki Muzyka relaksacyjna, bo o niej mówimy , uspokaja ciało, zmniejsza poziom stresu oraz rozpala wyobraźnię. Badania naukowe wykazują że słuchanie muzyki do nauki ożywia inteligencję. Obecnie duża liczba sportowców słucha w trakcie treningów muzyki motywacyjnej, poprzez co są oni w stanie osiągać lepsze rezultaty w danej dyscyplinie. Psycholodzy rekomendują początkującym rodzicom słuchanie muzyki poważnej, które ma nieoceniony wpływ na pomysłowość i charakter dziecka. Jak to się jednak dzieje, że muzyka relaksacyjna odgrywa tak znaczącą rolę w naszym życiu? Jakie przemiany następują w naszym mózgu, gdy słuchamy muzyki do medytacji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnajdziecie w bieżącym artykule.

Wpływ muzyki na poprawny rozwój dziecka

Każdy rodzic rozumie, że niemowlę od najmłodszych lat powinno słuchać muzyki. Najnowsze badania podkreślają, że muzyka dobrze wpływa na nie narodzone jeszcze dzieci. Słuch kształtuje się już między 4, a 5 miesiącem życia płodowego. Jednym z pierwszych dźwięków jakie odbiera mały człowiek, jest bicie serca. Jest to dźwięk, który towarzyszy nam przez całe życie i będzie kojarzył się nam z wypoczynkiem. Oprócz tego rozwijające się w brzuchu matki niemowlę słyszy także odgłosy dochodzące z zewnątrz, dlatego też dobrze jest od czasu do czasu uraczyć uszy dzidziusia pogodną i uspokajającą muzyką. Słuchajmy zatem tego, co uspokaja nas najbardziej. Zrelaksowana mama to zadowolone dziecko. Warto jest również nucić noworodkowi pewną określoną melodię, która po przyjściu na świat będzie go odprężać. Okazuje się, że dzieci, które mają kontakt z muzyką od początkowych dni swojego życia, są bardziej delikatne i lepiej przyswajają wiedzę. Muzyka, w szczególności muzyka relaksacyjna zwiększa skupienie i poprawia zapamiętywanie. Słuchanie muzyki klasycystycznej przez maluchy mocno zwiększa ich predyspozycje analityczne i językowe. Dzieci są bardzo inteligentne, bardziej ambitne oraz otwarte na świat.

Muzyka do nauki – lepsza koncentracja to lepsze wyniki

Muzyka stanowi jedno z najskuteczniejszych narzędzi pobudzających ogólny rozwój. Zrealizowane w USA badania wykazały, że słuchanie muzyki klasycznej pozytywnie działa na ilość połączeń nerwowych między obiema półkulami mózgowymi. Sprawia to, że jesteśmy lepiej skoncentrowani i lekko zdobywamy wiedzę. Muzyka do nauki redukuje również ciśnienie krwi, obniża poziom stresu i usuwa przemęczenie, co z kolei oddziałuje mocniejszą koordynację umysłu i ciała. Słuchanie muzyki poważnej, najlepiej barokowej w trakcie studiowania wzmacnia pamięć do nawet 90%. Nie szokuje więc fakt, że wielu uczonych sugeruje słuchanie muzyki do nauki. Jednym z najodpowiedniejszych przypadków, udowadniających tezę o wpływie muzyki na przebieg nauki są badania zrealizowane w latach 1972 – 1992. Okazało się że uczniowie słuchający muzyki klasycznej podczas nauki do egzaminów stali się bardziej aktywni intelektualnie Zwiększyły się ich predyspozycje twórcze i umiejętność koncentracji Jeżeli zatem poszukujesz dobrego sposobu na szybkie zdobywanie wiedzy sięgnij po moc muzyki.

Czy muzyka wpływa na wyniki sportowe?

Słuchanie muzyki podczas biegania to nie jedynie czysta przyjemność Odpowiednio dopasowana muzyka może wpłynąć na poprawę rezultatów sportowców. Jak to możliwe? Ludzki mózg zaopatrzony jest w układ ośrodków, które przemieniają dany odgłos w poszczególny impuls. Zaobserwowano, że u atlety, który słucha dynamicznej muzyki zwiększa się poziom adrenaliny. Z drugiej strony słuchając muzyki spokojnej, takiej jak muzyka do medytacji, zawodnik szybciej pokonuje zmęczenie i ból poprzez co może uzyskać wyższy wynik. Muzyka harmonizuje także ruchy ciała z rytmem, co jest niesamowicie pomocne w dyscyplinach takich jak kolarstwo czy bieganie. Oczywiście słuchanie właściwego rodzaju muzyki powoduje, że zawodnik koncentruje się na danym celu. Wybierając odpowiedni rodzaj muzyki rozwijamy sprawność organizmu i ogólne nastawienie, przez co rozwijają się możliwości regeneracyjne mięśni. Muzyka relaksacyjna to środek do doskonalszych wyników w sporcie.

Muzyka rozwija osobowość i minimalizuje poziom stresu, dlatego większość z nas pragnie by po pracy wysłuchać ulubionych kompozycji Dźwięki stymulują odpowiednie ośrodki w mózgu, który zaczyna produkować endorfiny, odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Muzyka do nauki, lub do muzyka do medytacji jest chętnie wybierana przez wielu ludzi na całym świecie. Jej wpływ na stopień koncentracji jest podkreślany przez naukowców z najpopularniejszych ośrodków akademickich stąd też nikogo nie szokuje fakt, że studenci w czasie sesji sięgają po albumy z muzyką poważną. Zjawisko to określone zostało jako efekt Mozarta, gdyż potwierdzono że to właśnie muzyka tego kompozytora najlepiej pobudza do nauki. Zacznijmy więc słuchać utworów, które zharmonizują nasze ciało i umysł.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości albumu z muzyką dla siebie, zajrzyj na naszą stronę i wybierz darmową playlistę: muzyka relaksacyjna.