Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe jak to się robi
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
15 lutego, 2019

Nauka pływania dla niemowląt Toruń

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych pociech, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich przyjemnym przeżyciem. Jest to też fantastyczna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, jest więc odpowiednio dopasowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeżeli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą stres, zarówno dla opiekuna jak i maluszka. Dlatego istotne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w szkółce. Obowiązkowy jest prysznic przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie pociech. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy szkrab musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, poza tym mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie wakacji wskoczyć do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Niemowlaki widzą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych zalet. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit