Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Nauka pływania dla niemowląt Toruń
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK PIELĘGNOWAĆ STOPY – Haluksy
18 lutego, 2019

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Stanowczo zbyt duża część społeczności lekceważy przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Jednym z takich elementów jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element musi być dobrze dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z kręgosłupem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej odpowiednie dobranie, ponieważ źle dopasowana może wyrządzić szkody. Powinno się zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią opcją są zwykłe sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy medyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i wytwarzaniem produktów. Posiadają oni najbardziej obszerną świadomość odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Niezbędne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem szyjnym, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Lecz podczas wyboru nie możemy patrzeć tylko na pozycję spania. Konieczna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta da się zaciągnąć nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Najpierw dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko ogólna nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – zapewniają stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazwa używana przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być odpowiednio dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma znajduje się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka posiada dużo pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do snu, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą specjalisty na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dopasowana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, jeśli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie głowy może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka nazywana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena jest powiązana się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna jak wybrać