Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – historia, prawo, zakres działania
19 stycznia, 2018
Wynajem autokarow Torun autobusy wycieczkowe do wynajecia
Wynajem autokarów wycieczkowych – Organizujemy wycieczkę szkolną
7 maja, 2018

W dzisiejszych czasach ludzie często poszukują niebanalnej rozrywki. Nie satysfakcjonuje nas już tradycyjne wyskoczenie na wódkę, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na fajną wspólną rozrywkę pracowników albo wieczór w gronie kolegów stał się paintball. Wybrani fani tej bogatej w adrenalinę batalii skręcili w kierunku jakim jest laser tag – regularnie tytułowany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

Paintball laserowy a zwykły

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opowiadających o rosnącej fali rozgłosu paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie widzimy dostrzegalne różnice między obiema metodami rozrywki. Od czego zaczniemy? Na początek – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera tradycyjnej amunicji, którą spotkamy w tradycyjnej formie paintballa, i dzięki temu ból nie jest już problemem. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale niezależnie od tego – obstrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje konkretne plusy.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego tyczy się zarówno biorących udział w rozgrywce jak i zgromadzonych. Nie należy stosować konkretnych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może przyglądać się publiczność, usytuowana niedaleko centrum wydarzeń.

Stosowne wydaje się pytanie – co w kwestii światła, które emituje broń, wykorzystywana przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, kompletnie bezpiecznej dla oczu. Dzięki temu rywalizujący i zasiadający na widowni poczują się komfortowo.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich musimy wyróżnić kwestię stroju. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, adrenalina i najlepsza zabawa wiążą się z wymaganymi osłonami oraz wymyślnymi mundurami. Zwłaszcza to umundurowanie może być kłopotliwe, gdy na termometrach solidny upał w lipcu lub sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorza paintballa laserowego. Kombinezon nie będzie nas wielce ograniczał, dzięki czemu otrzymujemy w pakiecie luksus oraz luz w trakcie gry.

Dzięki temu, iż bolesna amunicja zostaje zastąpiona przez wiązki światła – powiększa się liczba potencjalnych graczy. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie jest odpowiedni dla dzieci, a zastosują się do właściwych środków ostrożności, mogą one pograć w laser tag – choć nierzadko będzie w tej sytuacji potrzebne specjalne oświadczenie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

Najprawdopodobniej ogromne grono z Was choć raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach laser tag powoduje, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Pamiętajcie o jednym – w paintballu laserowym nie obowiązuje zasada, że po jednym błędzie kończy się wasza przygoda. Brzmi ciekawie, prawda? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Renomowana firma oferująca takową rozgrywkę najprawdopodobniej spróbuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez wojsko z naszego kraju albo zagraniczne. Przykładem może być karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Oczywiście obok samej broni, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale lub wypadnięciu z gry. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niestandardowe rozwiązania, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia batalii i poczucia się jak wprawiony gracz wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag na ten moment bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

Paintball laserowy – wiele możliwości

Pokazaliśmy już dużo walorów paintballa laserowego. Te argumenty, w parze z dosyć niskimi cenami sprawiają, że ten model zabawy będzie wspaniałym pomysłem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej ferajny, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu genialny wieczór kawalerski. Obecnie standardowa biba klubowa może nie wystarczyć, a tak męska rozgrywka zestawi dobrą zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, która dobrze zrobi przed ślubem.

Laser tag wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Warte podkreślenia jest to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Paintball laserowy może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz zaprezentować niestandardową lekcję WF-u lub zapewnić młodszemu pokoleniu kolonie.

To trzeba mieć na uwadze – przeważająca część spółek z paintballem laserowym ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a jak spojrzymy na coraz większą popularność laser tagu, warto zapewnić sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy wiemy o której godzinie się zjawić, trzeba dotarcie trochę wcześniej oraz otrzaskanie się ze standardami, dominującymi na obszarze obiektu organizującego całość gry. Gdy już wszystko będzie gotowe, skończy się przyjaźń i zacznie się wielka gra!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej –