Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Katalog firm – dobry sposób na reklamę w Internecie
12 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kurs na prowadzenie karetek pogotowia Kurs uzupełniający dla kierowców
Kierowca karetki – kursy, szkolenia, doskonalenie jazdy
14 marca, 2017

Na rynku występuje mnóstwo marek oferujących tusze i tonery do drukarek. Przez to, że wybór ofert jest ogromny, niezmiernie trudno jest wybrać ten a nie inny produkt. Problemem jest również fakt, iż niezmiernie często tak naprawdę nie wiemy, który toner będzie pasować do naszej drukarki albo jakie tusze powinno się zakupić.

Przed kupnem toneru lub tuszu do drukarki, powinno się chociaż trochę zapoznać się z tematem. Jeżeli szukasz toneru bądź tuszu do drukarki w mieście Lublin, obowiązkowo przejrzyj nasz poradnik. Oto szczegółowy poradnik na temat tuszów i tonerów, gdzie znajdziesz informacje o:

  • Toner do drukarki – co to?
  • Toner a tusz – różnice
  • Czy warto kupować tonery refabrykowane?
  • Czy opłaca się napełniać kartridże?
  • Gdzie w Lublinie można dostać tonery?
  • Gdzie w Lublinie kupić tusz do drukarki?.

Co to jest toner do drukarki?

Toner do drukarki ma postać proszku, który może mieć różne barwy – wykorzystuje się go jako tusz do drukarek laserowych oraz w różnego typu kopiarkach. Tonery dostępne są w specjalnie do tego stworzonych pojemnikach, które później mocuje się w drukarkach. Istnieją również tonery w stanie ciekłym, które wykorzystuje się w wybranych modelach kserokopiarek. Jeden toner przeważnie starcza na wydrukowanie prawie paru tysięcy stron.

Czym się różni tusz do drukarki od toneru?

Wcześniej nadmieniliśmy, że większość tonerów składa się z suchego pyłu, który w obecności ciepła zostaje utrwalony na papierze. Jeśli idzie o tusz, to jest on w stanie ciekłym i kupuje się go w sprzedaży jako kartridż – a więc specjalnie zaprojektowanego zbiornika z tuszem montowanego do drukarek atramentowych.

Ile kosztują tonery i tusze?

W wypadku zakupu kartridży jak i tonerów niezmiernie często występuje pytanie, czy opłaca się kupować fabrycznie nowe tonery oraz tusze, czy lepiej byłoby skorzystać z mniej kosztownych zamienników czy kupować tonery i tusze po regeneracji. Bynajmniej wyboru nie ułatwia fakt, iż w sieci krąży wiele odmiennych zdań, zazwyczaj wprowadzających w błąd.

Na rynku mamy możliwość kupić i tusze od rozlicznych producentów, lecz niezmiernie łatwo mamy możliwość odnotować, że wartość pojedynczego tuszu czy tonera w zestawieniu z kosztem drukarki lub kserokopiarki, jest bardzo duży.

Dlatego mnóstwo ludzi wybiera zakup tuszów i tonerów po regeneracji, a więc odświeżonych oraz jeszcze raz napełnionych. Tego typu produkty oferowane są przez różne firmy firm, przez co jakość tuszów i tonerów może pozostawiać sporo do życzenia – dlatego należałoby je jedynie u wysokiej jakości sprzedawców.

Jak można napełnić tusz i toner do drukarki?

Zamienniki refabrykowane, zatem tonery i tusze po regeneracji, tworzone są w ten sposób, że wykorzystany pojemnik zostaje dokładnie oczyszczony a następnie ponownie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez problemu mogą być używane jak produkt nowy, należy jednak pamiętać, że zużyte kartridże można napełnić maksymalnie parę razy – w przeciwnym razie może wyniknąć awaria tuszów i tonerów.

Regeneracja tuszów i tonerów – czy się opłaca?

Kiedy często korzystamy z drukarek bądź kserokopiarek, finanse związane z wymianą tuszów oraz tonerów są rzeczywiście spore. Więc czasem dobrze jest zastanowić się nad niedrogim substytutem, a gdy idzie o tusze i tonery, to zazwyczaj ich cena jest o 30-60% procent mniejsza, zatem różnica jest rzeczywiście spora.

Czy zamienniki oraz tusze i tonery po regeneracji mogą popsuć drukarkę?

Bardzo często możemy spotkać się z oceną, że ponownie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery mają szkodliwy wpływ na działanie sprzętu. Jest to jednakże wymysł, który często powtarzają firmy oferujące drukarki i kopiarki czy marki zajmujące się produkcją tonerów i tuszów do drukarek.

Kupując zamienniki do drukarek, nie tylko wydajemy mniej pieniędzy, ale także dostaniemy produkt nieomal taki co produkt od producenta, jeśli chodzi o ilość tuszu, lub nawet lepszy, gdyż pewne firmy oferują tonery i tusze zawierające więcej tuszu niż oryginalne produkty.

Nie ma znaczenia czy używasz markowych tonerów jak i tuszów do drukarek, czy zamienników, sprzęt psuje się niezależnie od tego – w drukarkach atramentowych zazwyczaj jest to problem z głowicą, a w przypadku drukarek laserowych problem to elektronika.

Podsumowując: zamienniki do drukarek pod wieloma względami są lepsze. Prócz tego, że nie są tak kosztowne, charakteryzują się zwiększoną wydajnością, to jeszcze kupując w rzetelnej firmie, otrzymasz także gwarancję na kilka miesięcy na tusze i tonery. Opłaca się kupować zamienniki, w tym tusze po regeneracji, ponieważ odpowiednie zamienniki nie mają wpływu na żywotność drukarki.

Gdzie w Lublinie kupić tusze i tonery?

Jeśli mieszkasz w Lublinie i zależy Ci na firmie oferującej tusze i tonery czy dobre zamienniki do drukarek, najedź na odnośnik – Tonery Lublin – żeby uzyskać więcej informacji na ten temat i uzyskać profesjonalne porady na temat wyboru właściwego tuszu czy toneru do drukarki.