Najnowsze metody termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Nowoczesne techniki termoizolacji
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek na każdą okazję

O termokubkach myślimy głównie w sezonie jesienno-zimowym, jeśli chcemy zabrać gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko zachowują ciepło, ale również są wyśmienite do zabierania ze sobą chłodnego picia gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy bardziej interesujesz się termosami turystycznymi. Wyśmienity termiczny kubek na kilka godzin zatrzyma ciepło herbaty czy kawy i zimno picia. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli przwidujemy zakup kubka termicznego, najlepiej najpierw sprawdzić kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze niezwykle istotny jest materiał jego produkcji. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz możliwość utrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym elementem jest przykrywka kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na porządanym poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób otwierania i picia. Należy również zwrócić uwagę na formę kubka termicznego oraz jego pojemność. Kubki o niewielkiej pojemności zawiodą na czasochłonnych wycieczkach, z uwagi na to w tym zakresie lepiej dostosować wielkość kubka termicznego do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma duże znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny do pracy lub do biura

Kubki termiczne przważnie nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak uzależnić od specyfiki pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki, które zapewniają dłuższy czas utrzymania temperatury. Możemy zdecydować się na malowniczy termiczny kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej zachowują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby ze względu na, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być w głównej mierze lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo niedrogie, znajdziemy wśród nich dużo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez trudu zmieszczą się do plecaka oraz będą łatwe w korzystaniu. I choć mniej czasu zatrzymują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozpadną się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się również na spacer, gdy potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie zależy nam na długotrwałym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, warto wybrać termiczny kubek z tritanu. Takie kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a ponadto nie mają w składzie związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na wycieczkę zwykle zależy nam, by termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał temperaturę picia w środku. Ze względu na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego typu termiczne kubki najlepiej ze wszystkich zatrzymują zimno lub ciepło, dlatego że są doskonale izolowane, co sprawia, że zachowują temperaturę na wiele czasu. Co więcej mają trwałą konstrukcję i są niewzruszone na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego ciężar, bo jest on cięższy niż inne.

Kubek termiczny pasujący do samochodu

W samochodzie trzeba mocno uważać, więc termiczny kubek pasujący do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie zachowuje temperaturę. Kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt podatne na uszkodzenia, by byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe oraz przez długi czas zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zwykle myślimy nad dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój właśny charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki również cechują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Stanley