Nowoczesne techniki termoizolacji
29 sierpnia, 2020
Najnowsze sposoby termicznych izolacji
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O termokubkach przypominamy sobie w głownej mierze w okresie jesienno-zimowym, jeżeli chcemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Zapominamy jednak, że termokubki nie tylko przedłużają ciepło, ale także są wyśmienite do zabierania ze sobą chłodnego napoju w upały. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka do codziennego korzystania, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy kubek termiczny na kilka godzin utrzyma goraco herbaty albo chłód napoju. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, więc przyda się w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając kubek termiczny?

Jeżeli przwidujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw przemyśleć kilka istotnych aspektów. W głównej mierze najbardziej istotny jest materiał jego wykonania. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz możliwość zatrzymania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Najlepiej by była nie tylko szczelna, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Należy też ocenić formę kubka termicznego oraz jego objętość. Kubki termiczne o średniej pojemności zawiodą na długich podróżach, ze względu na to w tym zakresie powinniśmy dostosować pojemność kubka termicznego do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma także wartość pod względem zastosowania. Chcemy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy nawet w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek do pracy lub do biura

Termiczne kubki zwykle kupujemy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie termiczne kubki, jakie gwarantują dłuższy czas utrzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać piękny termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w wielu kolorach i wzorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie zatrzymują zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż one krócej utrzymują ciepło i zimno. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie odpowieni dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Choćby z uwagi na to, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki kubek termiczny wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być zdecydowanie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny zwykle wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość tanie, znajdziemy wśród nich sporo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu wejdą do plecaka i są nietrudne w użytku. I chociaż słabiej zachowują ciepło lub zimno i stosunkowo są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie potłuką się jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny sprawdzi się także na spacer, gdzie potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie zależy nam na długim zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest ważne, rozsądniej nabyć termiczny kubek z tritanu. Są one łatwe w noszeniu, wygodne, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki zda egzamin podczas wycieczki?

Wyjeżdżając na długą wycieczkę zwykle patrzymy, aby kubek termiczny bardzo długo utrzymywał temperaturę napoju w środku. Dlatego najlepszym kubkiem na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najdłużej ze wszystkich zachowują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że trzymają temperaturę na wiele czasu. Ponadto mają trwałą konstrukcję i są odporne na upadki. Wadą kubka stalowego jest tylko jego waga, ponieważ jest on cięższy niż pozostałe.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe musimy bardzo uważać, dlatego kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i świetnie utrzymuje temperaturę. Kubki termiczne porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Te kubki są trwałe i długo zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Wybierając prezenty zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, z uwagi na to najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei kubki ceramiczne niezliczoną ilość ładnych wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne też charakteryzują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny sklep