Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Reklama internetowa – sposób na nowych klientów
15 lutego, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Reklama dla Twojej firmy
16 lutego, 2017

Kolejny raz sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zorganizować. Są chwile, gdy chcielibyśmy znaleźć metodę na szybkie porządki. Magiczna różdżka tutaj nie da rady. Należy po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i schludne mieszkanie to skarb każdej gospodyni. Czasem wchodząc do domu koleżanki dziwisz się: jak ona znajduje na to czas? Dwójka dzieci, gubiący sierść czworonóg, praca, siłownia i jeszcze wysprzątane mieszkanie. Istnieją dwa rozwiązania – albo Twoja przyjaciółka nie śpi po nocach i sprząta, albo zna kilka fachowych trików na co tygodniowe utrzymanie porządku w mieszkaniu. Taka wiedza z pewnością przyda się każdej z nas, o ile nie skusimy się na wynajęcie profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My chcemy Ci dziś udowodnić, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Poznaj kilka praktycznych rad i zostań idealną głową swojego domu.

Jak utrzymać czystość w łazience?

Sprzątanie toalety to jedna z najcięższych czynności. Głównie dlatego, że przez wzgląd na wilgoć dużo łatwiej gromadzą się w niej bakterie i szkodliwe grzyby. Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja łazienka była zawsze lśniąca i ładnie pachnąca powinieneś zatroszczyć się o prawidłową konfigurację mebli. Usuń wszelkie nieprzydatne wyposażenie i ustaw meble tak, by w miarę możliwości, nie zachowywać trudno dostępnych zakątków. Im skromniej urządzona ubikacja, tym prędzej ją umyjesz. Tak naprawdę do wyczyszczenia ubikacji potrzebujesz 3 produktów – uniwersalnego, płynu do mycia szyb i roztworu do odkażania ubikacji. Taki komplet zapewni Ci znakomite efekty. Zawsze ubieraj gumowe rękawiczki, które ocalą Twoje ręce przed negatywnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie toalety rozpocznij od wystawienia z niej wszystkich ozdób, opakowań i zasadniczo całego drobniejszego umeblowania. Najpierw zamieć posadzkę, a później spryskaj toaletę płynem. Następnie, spryskaj płynem uniwersalnym wszelkie akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po wannę i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu umyj starannie toaletę jak i posadzkę. Sprzątanie łazienki przynajmniej raz na 7 dni, zapewni jej schludny wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut na tydzień.

Sprzątanie kuchni – kilka wskazówek

Sprzątanie kuchni to inna bajka. Co chwilę przez przyrządzanie posiłków powstają w niej nowe zanieczyszczenia. Najgorszy jest odkładający się na płycie kuchennej tłuszcz, który po jednym dniu jest trudny do wyeliminowania. Aby uniknąć tego problemu dobrze jest oczyszczać kuchenkę zaraz po smażeniu. Zajmie Ci to chwilkę, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym tłuszczem. Następnym, tak naprawdę najmocniejszym źródłem bakterii jest gąbka do mycia naczyń. Zaskoczona? Na takich akcesoriach zaopatrzenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do krojenia skupia się o połowę razy więcej mikrobów aniżeli na desce klozetowej. Rozmnażanie wirusów ułatwia zestawienie wilgotności, ciepła i resztek pożywienia. Dlatego też, po każdym myciu, należy gąbkę dobrze odsączyć i położyć w przewiewnej przestrzeni, ażeby mogła ekspresowo się wysuszyć. Wymieniaj ją w każdym tygodniu, a zlikwidujesz groźne bakterie w swojej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na kubkach? Oczyszczenie ich jest w miarę łatwe, a pomocne będą w tym zdrowe elementy, takie jak ocet, czy cytryna. Wystarczy pokryć kubek sodą do pieczenia połączoną z jednym z tych dwóch produktów. Kilka minut odczekać i umyć twardą ściereczką. Rezultat murowany. Co ponadto jesteśmy zobowiązani umyć w kuchni? Niewątpliwie lodówkę. W końcu trzymamy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce ważna jest organizacja przestrzeni. Nie wkładaj zbyt dużo na jeden raz. Naładowana lodówka sprawi, że jedzenie szybciej się zepsuje. Na pierwszej od góry półce poukładaj wyroby z najdalszą datą ważności, oraz gotowe ciasta. Na kolejnych półkach musi znaleźć się żywność do podgrzania (np wczorajszy obiad), lub szynki i produkty mleczne. Półka na samy dole jest najzimniejsza, dlatego tu dobrze jest zrobić miejsce dla surowego mięsa, jak i już obranych owoców i warzyw. W dolnej komorze możemy zmieścić świeże warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie produkty jak majonezy, jaja i masło.

Dlaczego warto skorzystać z usług firm sprzątających

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do kobiet, które nie lubią sprzątać, albo nie znajdują na to czasu. Wynajęcie zawodowej sprzątaczki domowej na jakiś okres czasu, uprości Ci zaznajomienie się z podstawowymi regułami sprzątania. Dalej będziesz mogła je zastosować własnoręcznie. W dzisiejszych czasach agencje sprzątające gwarantują nam kompleksowe usługi porządkowe w odpowiedniej cenie. Zajmują się nie tylko odkurzaniem i ścieraniem brudu. Świadczą także usługi takie jak pranie, prasowanie, lub czyszczenie mieszkania po imprezach, co jest trudne dla każdego z nas. Cena jednorazowego sprzątania mieszkania to koszt około 100 złotych. Chyba warto zatem, pomyśleć nad zatrudnieniem doświadczonej firmy sprzątającej?

Jak zauważacie sprzątanie wcale nie jest uciążliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w schludnym i pachnącym mieszkania poczujecie się o niebo lepiej. W nagrodę za wykonane porządki możecie wyjść do teatru, czy kupić sobie ulubioną książkę, co będzie doskonałą inspiracją na następny raz. Nabądź także przyjemne zapachy w postaci dyfuzora, lub olejku, a błyskawicznie pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z nas może stać się perfekcyjną panią domu. Jeśli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Oto jedna z nich: Sprzątanie Toruń