Jak działa klimatyzacja z rekuperacją – co wybrać ?
10 lutego, 2021
Szkolenie na kierowcę straży pożarnej
11 lutego, 2021

 

Czyste biuro albo innego typu zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci patrzą, podejmując kontakt z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na ludziach, którzy znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o porządek. Dla dużej powierzchni jedna osoba sprzątająca na umowie może sobie nie poradzić, dlatego wiele firm rozważa zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także zyskowne. Ze względu na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające okazują się zdecydowanie bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Usługa firm sprzątających zawiera wiele działań porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, należy konkretnie określić w umowie, które czynności są niezbędne, a do tego w jakich dniach i godzinach mają być wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające działają już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – na przykład w handlowych galeriach. Warto również omówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy sprzątać raz lub dwa razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie codziennie pojawia się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok grafiku sprzątania, lepiej skupić się na potrzebnych usługach. Podstawowe oferty firm sprzątających zawierają głównie odkurzanie, czyszczenie mebli i zamiatanie, mycie podłóg lub usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Dostępne są też okresowe usługi, na przykład mycie witryn sklepowych, okien, a do tego samych elewacji. Co więcej w czasie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej powierzchni i otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać rzetelną firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej warto zacząć od sprawdzenia proponowanych usług, aby zyskać pewność, że sprosta danym potrzebom. Ponadto należy sprawdzić referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, utrwalających uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współdziałania na podstawie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich trudno odszukać więcej informacji, należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest również sposób pracy. Personel powinien być zarządzany tak, aby realizowanie usług odbywało sprawnie i na czas. Warto zwrócić uwagę również na utrzymanie grafika pracowników oraz na dane list kontrolnych, wskazujących na częstotliwość przeprowadzanych usług. Aby wybrać dobrą firmę sprzątającą, lepiej także zainteresować się środkami czyszczącymi oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie osobiście dostarczał potrzebny sprzęt i środki czystości, warto sprawdzić, czego używa konkretna firma sprzątająca w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając wykorzystanie wysokiej jakości środków sprzątających, jakich nie da się kupić w zwyczajnym sklepie albo drogerii.

Z jakiego powodu warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się korzystne z dwóch fundamentalnych przyczyn. W głównej mierze to rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na umowę. Po drugie, w przypadku, jeżeli nie posiadamy osoby sprzątającej, opłacając profesjonalną firmę, usuwamy ten obowiązek z pozostałych pracowników, co oznacza, że mogą skoncentrować się na powierzonych im zadaniach, które dają faktyczne przychody. Co więcej profesjonalne firmy sprzątają o wiele sumienniej i uważniej, a do tego w pełni dyskretnie, jeżeli dopasujemy czas sprzątania, aby nie zakłócał pracy pozostałych. T…ą metodą przestrzeń miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona i nie odstrasza klientów. Poza tym firma sprzątająca przeważnie troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka informacja jest przekazywana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy wpływa również na zdrowie pracowników oraz na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na firmie.

Uługi porządkowe Toruń