Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat do rozwodu
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020

Maszynki i kremy do golenia, balsamy opóźniające wyrastanie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to zapewne najpopularniejsze zwyczaje usuwania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Z całą pewnością sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, aczkolwiek po owym czasie czynność powinno się powtórzyć. I to naturalnie jest główny powód wymyślenia depilacji laserowej – mianowicie zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. Ogólnie rzecz ujmując nie jest to zamysł nowy, ponieważ dopiero co wiele osób umawiało się na sesje z użyciem Light Sheer Duet. Dziś najnowszym i najsprawniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Badacze, którzy skonstruowali, a w następnej kolejności zastosowali w praktyce oba lasery diodowe, w drugim przypadku zamontowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie podejście umożliwiło zwiększenie efektywności kuracji, zmniejszenie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest łagodnym zabiegiem i możemy ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry niezwykle wrażliwej czy opalonej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które posiadają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji czy posiadają kruche naczynka krwionośne. Palomar Vectus to terapeutyczny laser diodowy, który zdobył sporą ilość ekskluzywnych nagród. Co istotne, wcale nie stwarza jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zwykle potrzeba od 3 do 5 zabiegów, by całkowicie usunąć wszelkie włoski. Jeżeli określimy parę partii, np. brzuch i pośladki za jednym razem, to kosmetyczka jest w stanie to wykonać w trakcie jednej wizyty. W sumie ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i poziomu, na którym znajduje się włos. Pierwszy zabieg zwalcza włoski dobrze rozpoznawalne, najintensywniejsze, które są w późnej fazie wzrostu. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie zwyczajnie rosną równocześnie, stąd też laser usuwa szacunkowo 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa na 100% zapewnia rewelacyjne efekty?

Bez wątpienia są one o wiele korzystniejsze niżeli w przypadku depilacji typowymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia mogą uwidocznić się jedynie sporadyczne włoski (przykładowo w wyniku w okresie przekwitania). Kobiety, które zdecydowały się na ten zabieg i publikują swoje wypowiedzi na stronach tematycznych w 99% są zadowolone z efektów. Zwłaszcza, iż jest to świetna metoda na wrastające włosy. A konkretnie? Szkodliwym rezultatem lekkomyślnych depilacji czy zwyczajnie podatności są niewielkie ranki na skórze, czerwone grudki czy krosty. Mogą również uwidocznić się stany zapalne, a wtedy konsultacja u specjalisty jest niekiedy konieczna. Włosy ogólnie rzecz ujmując nie mogą przebić się przez skórę i zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna kumulować się ropa, zaś potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną możliwością, by poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie obserwacji włosków i dopasowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji w zasadzie nie posiadają takiej zdolności, stąd też przed konsultacją trzeba sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Inteligentny skaner kontroluje wiele paramentów równocześnie, m.in. koloryt i spójność włosków. Bynajmniej nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie powodowało ból czy wystąpią oparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy plus musimy uznać zaoszczędzony czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie tak, jak wykonywaliśmy to do tej pory. Nie musimy również kupować dodatkowych golarek, inwestować w wykwintne urządzenia używane w domach, męczyć się z rozgrzewaniem wosku i dyskomfortem. Klientki wybierają epilację z powodów całkowicie praktycznych. Mogą swobodnie wyruszyć na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się odosobnionych wystających włosków ani krosteczek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym walorem dla Klientek depilujących okolice intymne jest perspektywa znieczulenia owego szczególnie czułego miejsca. Chłodzący żel uśmierza intensywność odczuwania kolejnych impulsów przekazywanych przez laser. Do innych zalet możemy zakwalifikować brak powikłań po zabiegu (należałoby jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niesamowicie kosztowne, zatem warto obejrzeć lokalne propozycje i stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

W trakcie trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus możemy pozbyć się prawie 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus możemy usuwać włoski choćby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, za pomocą którego można było redukować zbędne owłosienie

Można rozróżnić cztery warianty laserów, używanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię trwała depilacja, wejdź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

depilacja laserowa