Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
11 marca, 2017
Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Katalog firm – dobry sposób na reklamę w Internecie
12 marca, 2017

Depilacja laserowa – chyba każda z nas wie na czym polega ten zabieg. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, jednak w ogóle to określenie nie wiąże się z wiarą i magią. Hirsutyzm to choroba która dotyka wiele kobiet na całym świecie. Jest to techniczny termin opisujący najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż spora liczba panów lubi mieć ciało pokryte dość licznym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to prawdziwy dramat.

U osób cierpiących na hirsutyzm włosy rosną w wygórowanej ilości na przeróżnych partiach ciała – w strefach bikini, na dolnych partiach ciała i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na urokliwej, żeńskiej twarzy nie prezentują się atrakcyjnie i ponętnie. A generalnie każda z dziewczyn marzy o tym by być zadbana i stylowa.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa skutecznie i bezboleśnie usuwa nadmierne owłosienie z jakiejkolwiek partii ciała. Jest to środek bezpieczny, w szczególności rekomendowany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej szczególnej dolegliwości, wpływając na komfort pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie właściwy, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym przewodnikiem mówiącym o procesie epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się chorobliwym owłosieniem w różnych miejscach. U pań z tym zaburzeniem, ciemne włosy wzrastają nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale także na buzi, co nie wygląda atrakcyjnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako mankament kosmetyczny. Bywa, że jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u atrakcyjnej, 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Kobiecy organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony płci męskiej. Czasem możliwe jest, że w wyniku zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wytwarzać za dużą liczbę hormonów płci męskiej. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Następnymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pojawianie się zbędnego owłosienia u pań są odpowiedzialne także sterydy (stosowane w różnych terapiach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili stwierdzenia pierwszych symptomów nadmiernego owłosienia zaleca się spotkanie u ginekologa. Po dokładnym zbadaniu poświadczy on diagnozę i zaleci właściwe lekarstwa, lub zaznaczy, że nadmierne owłosienie jest jedynie błędem kosmetycznym. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku wizyt raz na zawsze pozbędziesz się denerwujących Cię włosów.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym jedynie do kobiet narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. W rzeczy samej prawdą jest, że depilacja laserem w całości eliminuje włoski z dowolnej partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy oświadczają, że jest to metoda bezbolesna. Odpowiednie skonfigurowanie lasera do właściwości skóry zapewni Tobie komfort podczas każdej sesji. Najczęściej jest ich 5, lub 6 zależnie od tego jak wytrwałe są Twoje włosy. W każdym razie wynik ostateczny jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi techniczna nazwa) urządzenie emituje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest trwałe uszkodzenie struktury włosa, który przestaje się rozwijać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Spowodowane jest to etapem rozwoju włosa. Promień lasera wchłaniany jest tylko przez włoski, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie pozyskają żądanej ilości wysyłanego promieniowania minimalnej do ich uszkodzenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak mówi spora liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich szansą na lepsze życie. Gęste włosy występujące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zadziwia nas, że dziewczyny chorujące na hirsutyzm decydują się na tą przynoszącą efekty formę terapii. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich kobiet, u których zbędne owłosienie budzi spore kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich kobiet, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może pragniesz po prostu pozbyć się owłosienia dla swojego komfortu? W takim razie umów się na konsultację w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, salon dostarcza specjalistyczną depilację laserową z wykorzystaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Chcesz posiadać ładną i dopieszczoną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do strony tutaj: depilacja Toruń