Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
22 października, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły
24 października, 2019

Depilacja woskiem – jak wygląda zabieg

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród różnych sposobów nadal sporym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana metoda pozwala usunąć włoski z większości części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają zostać usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być tylko lekko podgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się paski materiału i czeka do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji , kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskową warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Decydując się na depilację woskową warto zaczekać, aż włoski urosną na długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem depilacji należy porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, by podczas zabiegu ich nie naruszyć. Warto także zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie kojące podrażnienia. Inne używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Ponadto można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.