Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
22 października, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – ciekawe pomysły
24 października, 2019

Depilacja woskiem – przebieg zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy cieszyć się gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle niesłabnącym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna używana technika pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na dłużej. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nanosi się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Należy pamiętać, że wosk powinien być tylko trochę podgrzany do półpłynnej postaci, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika głęboko, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Miejscami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też wąsik, ramiona, ręce albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zastosować dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby podrażnić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą za krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Decydując się na depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed depilacją woskową należy porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, by w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg tuż przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie ważne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Podwyższona temperatura również może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskowej. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, z uwagi na to, że włosy usuwane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.