Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Ceny zabiegów stomatologicznych
15 sierpnia, 2019
Klimatyzacja do biura Toruń
21 sierpnia, 2019

Fryzjer Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych szczególnych wydarzeń, kiedy wszystkie kobiety chcą wyglądać zjawiskowo. W czasie przygotowań jedną z głównych spraw (dosłownie!) na głowie kobiety jest fryzura ślubna. Istotne jest, żeby nie tylko świetnie wyglądała, pasowała do kształtu twarzy oraz do sukni, ale także, by wytrwała aż do rana. Dobór fryzury na ślub musi być przewidziany z wyprzedzeniem, aby uniknąć nieprzewidzianych problemów w dniu ślubu. By wszystko wyszło jak najlepiej, należy odpowiednio wybrać i upięcie, i fryzjera.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Przy wyborze salonu najistotniejsze jest to, aby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym pomysłem jest zatem salon, z jakiego usług jest zadowolona od lat. Fryzjer, który od dawna ma kontakt z włosami klientki, dobrze zna ich potrzeby, typ oraz umie je wymodelować, dlatego nie opłaca się eksperymentować i rezygnować ze sprawdzonego specjalisty.

Może zdarzyć się też tak, że panna młoda nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego, wtedy znalezienie właściwego fryzjera może okazać się kłopotliwe. Przede wszystkim świetny fryzjer musi mieć doświadczenie i pozytywne opinie. Warto też zapoznać się z jego katalogami fryzur na wesele oraz portfolio. Takie informacje można bez trudu znaleźć w internecie albo w salonie.

Pomimo najlepszych rekomendacji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na czesanie próbne. Dzięki temu nie tylko możliwa będzie ocena jakości usługi, ale również, czy indywidualny pomysł albo propozycja fryzjera weselnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. Takie działanie pomoże właściwie dobrać wszystkie elementy wyglądu.

Planowanie fryzury ślubnej z wyprzedzeniem oraz wstępne upięcia ślubne to dobry sposób na odrobinę szaleństwa. Mając kilka miesięcy, o wiele łatwiej zdecydować się na eksperymenty, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Tuż przed samym ślubem nie warto zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ WESELNĄ ?

Inspiracja

Wybór fryzury weselnej można rozpocząć od zaczerpnięcia inspiracji np. tych w internecie oraz z broszur w salonie fryzjerskim. To daje pannie młodej możliwość znalezienia fryzur, jakie jej się spodobają. Będzie to porządną podstawą dla fryzjera ślubnego, do ułożenia spełniającej oczekiwania stylizacji.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że włosy mają różną strukturę. Część z nich układa się łatwiej lub trudniej. Inne z kolei nie zachowują stylizacji na długo. To samo tyczy się gęstości i długości włosów. Dobrze jest to omówić z fryzjerem, który doradzi, czy wybrane upięcie weselne będzie możliwe do ułożenia na włosach oraz czy utrzyma się przez całą noc, czy tylko uroczystość w kościele.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, które pasują modelkom, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Należy ocenić także jednostkowe czynniki. Należy do nich z pewnością owal twarzy. Fryzura na wesele powinna podkreślać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami mogą pozwolić sobie na upięcia weselne unoszące włosy do góry, aby zwiększyć ich objętość. Dla odważnych pań, interesującym rozwiązaniem będą cięcia ponad linią żuchwy. W przypadku okrągłej twarzy doradza się rezygnować z prostych grzywek, ponieważ te optycznie skracają twarz.

Także u kobiet o kwadratowej twarzy dobrze jest unikać prostych grzywek. Niekorzystne są także gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej pasują fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, czyli dla przykładu długie cieniowane włosy.

Również u kobiet o kwadratowej twarzy dobrze jest unikać prostych grzywek. Nieodpowiednie będą też upięcia gładkie włosów. Paniom z kwadratową szczęką najbardziej pasują fryzury weselne optycznie pomniejszające jej obrys, czyli dla przykładu długie cieniowane włosy.

U pań o prostokątnej twarzy sprawdzą się fryzury, o zwiększonej objętości po bokach twarzy. Stanowczo odradza się wysokie upięcia na czubku głowy oraz fryzury odsłaniające czoło.

Osobom z trójkątną twarzą najbardziej pasują fryzury wyrównujące wąską, dolną część twarzy. Dobrym przykładem będzie klasyczny bob z krótką grzywką albo zakręcone końcówki włosów. Wysokie upięcia i odkryte czoło optycznie wydłużą brodę.

Suknia

Przy wyborze fryzury weselnej jednym z kluczowych elementów, które powinny współgrać jest suknia ślubna. Przede wszystkim najbardziej liczy się kształy dekoltu oraz ilość zdobień sukni. Należy podchodzić do tego z umiarem. Czasami mniej znaczy więcej.

Przy strojnej, bogato zdobionej sukni, lepiej zrezygnować z fantazyjnych upięć. Fryzura weselna, chociaż niemniej ważna, jest głównie dopełnieniem, z tego powodu nie powinna odciągać uwagi od ubioru, co oznacza, że powinna być subtelna. Wyszukane upięcie weselne sprawdzi się przy gładkiej, niezbyt wymyślnej, eleganckiej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką sama już jest dekoracją, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. Do takiej sukni najlepsze jest wysokie upięcie albo kok od tyłu głowy. Świetnym dopasowaniem będą też gładkie fryzury na wesele. Również suknia z dekoltem w kształcie łódki zaprezentuje się dobrze w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy takiej sukni odpowiednie będą zarówno upięcia, jak i puszczone swobodnie włosy, które delikatnie pokryją ramiona. Rozpuszczone włosy będą też wspaniałym dopasowaniem do dekoltu w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, przyciąganie uwagi, dlatego dobrane do niej upięcie weselne powinno dbać o to, by kosmyki włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię wymaga wyrównania asymetrii, dlatego do tego typu sukni świetnie pasują upięcia ułożone z drugiej strony szyi, które wyrównają wizerunek, jednak nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na wesele można też dopasować do dodatków, choć znacznie lepiej zrobić odwrotnie. Najbardziej powszechnym elementem jest rzecz jasna welon, który jest dobry dla każdej fryzury i upięcia. Równie uniwersalne są ozdobne wsuwki i opaski, wspaniałe też dla krótkich włosów. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów będą uroczym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, a pojedyncze kwiaty cudownym dodatkiem subtelnych upięć. Fascynatory i kapelusze sprawdzą się tylko w przypadku, kiedy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki pomogą w wyborze fryzury na wesele, należy jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej komfortowo.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń