Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
25 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
29 marca, 2017
Gładkie i zadbane włosy to marzenie nieskończonej liczby pań i panów, jednak osiągnięcie celu w znacznej mierze przypadków jest wykluczone, gdyż utrzymanie włosów w nienagannej kondycji wymaga sporego wysiłku a także znalezienia na to czasu, co dla niektórych jest niewykonalne. Szczęśliwie w tym momencie kwestię zniszczonych włosów da się rozwiązać i to za sprawą pojedynczego zabiegu w salonie fryzjerskim. A tym sposobem na prędką poprawę wyglądu włosów jest… strzyżenie na gorąco.

Zanim pojawiły się nożyczki na gorąco

Być może niejedną osobę zaskoczy szczegół, że na samym początku zabieg przycinania na gorąco przeprowadzano przy wykorzystaniu… świeczek. Jak nietrudno się domyślić efekty takich poczynań były fatalne, a przypalanie włosów przeważnie kończyło się bezwarunkowym ich spaleniem.

To, że znaczna temperatura ma dobrotliwy wpływ na włosy, wiadomo nie od dzisiaj. Już niegdyś zaobserwowano, że dzięki gorącej temperaturze możliwe jest wygładzenie powłoki włosa, co sprawia, że włos jest ochroniony przed niekorzystnymi czynnikami i odzyskuje właściwy blask.

Innowacyjne nożyczki na gorąco Jaguar

Aktualnie jak wiadomo nikt nie korzysta z metody podpalania aby polepszyć stan włosów. Zwłaszcza że od już w sprzedaży wprowadzono nadzwyczajne gorące nożyczki od Jaguar Thermocut, które dają możliwość, aby szybko przywrócić osłabionym włosom idealny stan bez niebezpieczeństwa, że zabieg przyczyni się do pogorszenia sytuacji.

Wyjątkowość nożyczek Thermocut

Marka Jaguar Thermocut wprowadziła profesjonalne gorące nożyce, za sprawą których efekty strzyżenia na gorąco są o niebo lepsze niż w wypadku stylizacji realizowanych tanimi nożyczkami, które zamiast polepszyć stan włosów, po prostu palą włosy.

strzyżenie gorącymi nożyczkami salon fryzur górny Toruń

Przewaga tych nożyczek jest oczywista – gorące nożyczki Jaguar jako jedyne posiadają innowacyjny system ustawiania temperatury nożyc w zakresie od 90 do 150 stopni Celsjusza, co sprawia, że fryzjer jest w stanie wybrać taką temperaturę, która będzie właściwa dla konkretnego rodzaju włosów, i wpłynie na najodpowiedniejsze rezultaty strzyżenia gorącymi nożycami.

Natychmiastowe efekty strzyżenia za pomocą gorących nożyczek

Strzyżenie metodą Thermocut Jaguar to cechujący się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz skuteczny zabieg poprawiający zdrowie włosów. Efekty cięcia gorącymi ostrzami są dostrzegalne błyskawicznie, ponieważ strzyżone na gorąco łuski włosów zostają uszczelnione. Po zakończonym zabiegu z użyciem gorących nożyc Jaguar, włosy są zabezpieczone przed utratą pierwiastków nawilżających. Odczuwalna jest także niższa podatność włosów na czynniki zewnętrzne.

Zabieg strzyżenia na gorąco – zalety

Zabieg obcinania gorącymi nożycami ma dużo plusów. Warto wspomnieć, że jest to zabieg, który niesie doraźne, zauważalne efekty. Dodatkowo gorące nożyczki posiadają realny wpływ na polepszenie stanu włosów i warto podkreślić, że jest to stan, który utrzymuje się przez znaczny czas, czego nie można powiedzieć o podobnych zabiegach fryzjerskich, które tylko pozornie polepszają stan włosów. W ich wypadku często jest tak, że natychmiast po najbliższym myciu, włosy od razu prezentują się niezdrowo, są bez życia i tracą blask. Należy jeszcze wspomnieć, że gorące nożyczki redukują problem sterczących końcówek, ponieważ uszczelniają one strukturę włosa, dzięki czemu nie są one podatne na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

Czy zabieg gorącymi nożyczkami jest bezpieczny?

Gorące nożyczki kojarzą się niektórym z nagrzanymi maksymalnie ostrzami, które mogą przypalić włosy. W przypadku metodzie wykorzystanej w gorących nożycach Jaguar nie ma ryzyka, że włosy będą uszkodzone. Nie jest też możliwe, aby gorące nożyce zostawiły poparzenia na skórze zarówno klienta jak i samego fryzjera, gdyż marka Jaguar także zadbała o to, żeby ich gorące nożyce były dokładnie osłonięte powłoką wytrzymałą na duże temperatury.

Ile czasu fryzjer wykonuje cięcie gorącymi nożyczkami?Strzyżenie na gorąco – jak długo wykonywany jest zabieg?

Zabieg przeprowadzony gorącymi nożyczkami trwa trochę dłużej niż tradycyjne podcinanie włosów. Dzieje się tak, ponieważ profesjonalne wykonanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od stylisty w pierwszej kolejności przygotowania. Należy pamiętać, że przed rozpoczęciem zabiegu strzyżenia na gorąco, fryzjer musi wykonać test włosów, co sprawia, że jest on w stanie dobrać odpowiednią temperaturę, która da najdoskonalsze rezultaty. Samo strzyżenie powinno być zrobione z jak najlepszą precyzją, aby poprawa kondycji włosów była kompleksowa.

Strzyżenie na gorąco powinno być wykonywane przez doświadczonego fryzjera

Wypada jednak dopowiedzieć, że zabieg przycinania gorącymi nożyczkami da oszałamiające wyniki jedynie wówczas, kiedy zostanie on przeprowadzony przez doświadczonego stylistę fryzur, który bezbłędnie jest w stanie wybrać odpowiednią temperaturę ostrzy dostosowaną do aktualnej kondycji włosów. Ponadto fryzjer realizujący zabieg gorącymi nożyczkami powinien również fachowo strzyc włosy. Z tego względu zabieg gorącymi nożycami powinien wykonywać wyłącznie profesjonalny fryzjer.

Gorące nożyczki teraz w Toruniu!

Gorące nożyczki Jaguar to najnowszy tego typu produkt na rynku, stąd też tylko kilka salonów fryzjerskich proponuje zabieg podcinania włosów gorącymi nożycami. Przykładowo w mieście Toruń zaledwie jedno studio stylizacji włosów proponuje podcinanie włosów z zastosowaniem nowoczesnych gorących nożyczek Thermocut.

Mapa salonu fryzjerskiego, w którym wykonuje się strzyżenie na gorąco:
Górny Studio, ul. Broniewskiego 90, Toruń.

Przebywasz w mieście Toruń i chcesz wykonać strzyżenie gorącymi nożycami na swoich włosach? Sprawdź godne polecenia studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Gorące Nożyczki.