Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
24 marca, 2017
gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Strzyżenie gorącymi nożyczkami w studio stylizacji fryzur
26 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja za pomocą wosku? Jak wyglądały oba sposoby w bitwie?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest generalnie znany, włosy powinniśmy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, ale to trwa najczęściej parę dni. Czasami u wybranych Kobiet nie trzeba aż tak długo czekać, zaś włosy zaczynają szybko rosnąć natychmiast po jednej dobie. Metoda jest niezmiernie wygodna, mimo tego że przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek włosowatych, których nie można podrażniać rozgrzanym woskiem. Mogą tworzyć się potem zaczerwienione, duże plamy i w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog osadza ciepły wosk na dowolne części ciała, a później przykłada specjalne plastry albo długie kawałki materiału. Ekspresowym ruchem dłoni zrywa je wraz z włosami. Metoda może być dla niektórych Klientek bardzo bolesna. Bolesność zależy po prostu od zakresu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po zabiegu za pomocą wosku jest zaczerwieniona jedynie troszkę, jednak sugeruje się przez nie mniej niż parę dni rezygnować z gorących i wydłużonych kąpieli i peelingów w obszarach, gdzie stosowano epilację.
Warto na sto procent scharakteryzować zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a właściwie epilacji – musimy przygotować się 24 godziny wcześniej. Pamiętajmy, by starannie zgolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy „hodować” włosków przez co najmniej parę dni, a ta reguła jest znacznym udogodnieniem w czasie depilacji. Sam zabieg ma miejsce w ciągu 20 minut, jednak zanim to nastąpi należy wypełnić ankietę informacyjną lub omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest przykładowo przyjmowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która bardzo podrażnia naszą skórę. Stąd nie można również leżeć w słońcu na plaży na 2 tygodnie przed i po zabiegu. Niesłychanie istotne jest też to, żeby krótko mówiąc nie używać peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane depilacji przy użyciu wiązki lasera na jeden tydzień przed oraz po wizycie. Krótko mówiąc nie wolno ponadto eksponować ciała na promienie słońca w czasie następnych sesji, dlatego jesień i zima są perfekcyjnym momentem. Klientkom w ciąży zabieg się także odradza. Kosmetolog za pomocą bladego ołówka zamalowuje na skórze wszelkie przebarwienia, piegi i znamiona, bowiem laser analizuje ciemniejsze obszary skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo wydajny w przypadku kiedy chodzi o włosy mocne i o silnym zabarwieniu – bezproblemowo możemy je usunąć. W klinikach, w jakich praktykuje się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, sesje całkowitego usuwania owłosienia laserowej na każdym kroku wykonują profesjonaliści. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą do partii ciała, do jakich trudno dotrzeć, przykładowo palce u rąk, strefy intymne oraz o większym obszarze działania, którą możemy w mgnieniu oka usunąć owłosienie z nóg. Laser na kilka chwili zasysa skórę, niszczy centralną część włosów i przemieszcza się na kolejny rejon skóry. Jeśli chodzi o wieloraką grubość włosa, miarę melaniny bądź liczebność owłosienia, nie można naprawdę obliczyć, jaki osiągniemy rezultat po jednorazowej konsultacji. Statystycznie usuwanych jest coś koło 30% włosów.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które przypadkiem spotykają się z redukowaniem owłosienia ciepłym woskiem, obowiązkowo muszą to przeczytać. Na potrzeby zabiegu musimy zdecydowanie zapuścić włoski i to jest prawdopodobnie najbardziej dokuczliwe. Prócz tego te Klientki, które ani razu nie były na przedstawionym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, powinny się przygotować na to, że zabieg nie należy do najlżejszych – to nieprzyjemna technika. Wszystko jednakże zależy od szybkości wykonywania zabiegu oraz doświadczenia kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog przeprowadzający depilację woskiem wykona to szybko i sprawnie, absolutnie nie narażając Klientki na nieoczekiwany ból. Na starcie przykłada proporcjonalnie nagrzany wosk, a po kilku chwilach dociska specjalne plastry oraz zdecydowanym ruchem wyciąga włoski. Krótko mówiąc w trakcie zabiegu można wyczuć tylko oberwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest przeważnie najdotkliwsze.
Nogi stają się błyskawicznie jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Kobiet, jakie oczekują szybkiego efektu. Cała strategia trwa koło 20 minut, zaś aksamitność trwa przez mniej więcej 14 dni. Włoski, jakie później odrastają, są dużo drobniejsze oraz mają jaśniejszy kolor. Dodatkowo nie ma żadnych skutków ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sesją musimy wypełnić drobiazgową ankietę, którą dalej omawia się z kosmetologiem. Profesjonalista odpowie na wszystkie pytania również w czasie zabiegu. Nie należy w ogóle obawiać się bólu, może jedynie nieznacznie szczypać wsysana przez okazalszą głowicę skóra. Najczęściej we wrażliwych miejscach można mieć odczucie dyskomfortu, między innymi pod kolanami. W czasie sesji powinniśmy przygotować się na to, iż będzie wyczuwalny łagodny zapach spalanych cebulek włosowych. Zabieg jest krótki oraz czasami przyjemny. Kosmetolog instruuje Panie iż wykluczona będzie wyłącznie część cebulek. Jest to uzależnione od fazy przyrostu włoska – kolejne muszą w takim przypadku urosnąć, żeby wolno było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włoski będą się wykruszać, przykładowo gdy będziemy osuszać naszą skórę po prysznicu. Pozostałe włosy będą drobniejsze oraz będą również wolniej rosły. Można będzie przyuważyć obszary, gdzie będzie ich wyraźnie mniej. Skóra po zabiegu może być podrażniona i w owym okresie trzeba korzystać z pantenolu. Jednokrotny zabieg nie zapewni oszałamiających rezultatów, tylko cały pakiet potrafi usunąć włoski dokładnie (oraz przenigdy nie odrosną).
Podsumowując: jeśli chcemy zdecydować się tylko na jednorazowy zabieg, mamy szansę wybrać depilację ocieplonym woskiem (tymczasem po jakimś okresie włoski będą dojrzewały takie same). Ale jeżeli ktoś chce wyeliminować owłosienie ostatecznie, warto zainwestować w serię wizyt depilacji za pomocą lasera. Jeśli chcesz wiedzieć o wiele więcej, wejdź w ten link – Depilacja