Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa
Szkoła angielskiego
31 maja, 2019
przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena
Autokary Toruń – koszt najmu
1 sierpnia, 2019

Implanty za i przeciw

Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe

Implantologia jest w dzisiejszych czasach najnowszą dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie ubytków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, w szczególności z tytanu, imitujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej w położeniu brakującego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba wstawiana jest na stałe i dopasowywana kolorem i teksturą do zachowanych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą zastępować pojedyncze zęby, a także łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najwłaściwsze z dostępnych uzupełnień indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY WSZCZEPIAĆ IMPLANTY ?

Wszelkie ubytki zębowe zaleca się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba występuje ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiednie zęby mogą przechylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto powiększa się obciążenie, co prowadzi do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co później może dojść do utraty kolejnych zębów. Zakłócony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty stosuje się w przypadku braku pojedynczych zębów lub ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się szczęka, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębowe zastępują protezy, które są często źle dopasowane i zawadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u lekarza stomatologa, w trakcie której przeprowadza się dogłębną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zabieg nie boli. W trakcie standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie stomatolog wprowadza implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długofalowy okres użytkowania. Minusem tytanowych implantów jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, zdarza się, że dochodzi do obniżenia się linii dziąseł , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla tytanowych implantów są implanty cyrkonowe, zwane też implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury otoczenia.

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są głównie wytrzymałym i solidnym uzupełnieniem zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają całkowity komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikiem kości, następującym po utracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed wstawieniem implantu obowiązkowe jest wykonanie szeregu badań. Stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje wiele przeciwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wykonania implantów wykluczają też choroby psychiczne i schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Do tego choroby jamy ustnej i przyzębia, na przykład parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego istnieje ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najcześciej występującymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tknanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku zwiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa .

CENNIK IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wszczepienie implantów zębów to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1 800 do nawet 5 000 złotych za jedną śrubę. Do kosztów należy także doliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej i korony protetycznej. Ceny koron też są różne i uzależnione od ich rodzaju. Im solidniejsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 300 zł.

Po przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4 ,5 do 10 złotych.

www.dentysta-torun.pl